Ciąża, Dziecko, Poród - Tik-tak.pl
Przed ciążą Ciąża Poród Dziecko Kolorowanki Gry Online Forum
Reklama w Tik-tak.pl
Odkryj na nowo zapomniane gry i zabawy!
wyścigi kapslami | gra w gumę | berek | hula hop | maoam | kracher | gra w ciupy |

Czy pamiętasz zabawy takie jak: wyścigi kapslami, skakanie w gumę, zabawa w berka, czy kręcenie hula hop? Przypomnij sobie zapomniane już zabawy podwórkowe i pokaż swoim dzieciom jak bawić się w nie.Wakacje powoli dobiegają końca, niektórzy powrócili już z urlopów, a jeszcze inni spędzają całe lato w mieście. Jak się nie nudzić i wykorzystać te ostatnie dni lata? Zapraszamy do zapoznania się z zapomnianymi już zabawami podwórkowymi - grą w gumę, w ciupy i w podchody.

W dobie internetu i gier na konsolach trudno jest uwierzyć, że jeszcze kilkanaście lat temu dzieciaki całymi dniami spędzały wspólnie czas na niekończących się zabawach. Wyścigi kapslami, skakanie w gumę i zabawa w berka, kręcenie hula hop - tak właśnie bawili się dzisiejsi zabiegani trzydziestolatkowie i czterdziestolatkowie, którzy niekiedy są już rodzicami. Komu wtedy przyszłoby do głowy, aby tłumaczyć dzieciom, jak się bawić?!

Gra w gumę
To, że z gumą można zrobić prawie wszystko, jest oczywiste dla fanów żucia. Ale jak grać w gumę? Zasady nie są skomplikowane, ale wyjątkowo trudne do opisania. Do zabawy potrzebna jest elastyczna guma, w której stoją dwie osoby, a trzecia przez nią skacze. Trzeba przeskakiwać, naskakiwać, wyskakiwać według wcześniejszych ustaleń. Najniższy poziom do przeskoczenia to kostki, potem łydki, kolana, uda i dalej w górę, aż do szyjek. Ten, kto potrafi bez 'skuchy', czyli bezbłędnie przeskoczyć wszystkie poziomy, może nazwać się prawdziwym mistrzem.

Wyścigi kapsli
Zabawę należy zacząć od nazbierania kapsli i ozdobienia ich flagami państw, których przedstawiciele biorą udział w wyścigach kolarskich (dodatkową korzyścią zabawy jest oczywiście nauka geografii). Zasady są proste: na piasku lub chodniku rysujemy trasę wyścigu. Każdy z zawodników kolejno pstryka w kapsle, tak aby przemieszczając się nie przekroczyły wyznaczonych linii. Jeżeli kapsel wypadnie poza trasę, zawodnik musi przenieść go na poprzednie miejsce i dopiero w kolejnej turze może znowu nim poruszyć.

Ciupy
To rodzaj gry, która wymaga zdolności manualnych. Można w nią grać za pomocą sześciu małych kulek, orzechów laskowych lub... kolorowych kamyczków gumy Maoam Kracher. Połóż je na stole, podrzuć jeden do góry i spróbuj zebrać ze stołu kolejny, a potem złap do tej samej dłoni wyrzucony wcześniej kamyk. Za każdy złapany kamyczek (poza podrzucanym) otrzymuje się jeden punkt. Wygrywa gracz, który zdobył najwięcej punktów. Można również grać rundami. W pierwszej rundzie, każdy gracz łapie po kolei po jednym kamyku, w drugiej po dwa, w trzeciej trzy, itd. Graj w tę grę z kolegami i przekonaj się, kto potrafi zebrać więcej. Możecie też utrudnić zabawę łapiąc Maoam Kracher tylko określonego koloru. Gra w ciupy to doskonałe ćwiczenie refleksu, podzielności uwagi i zręczności.

Podchody
Z młodszymi dziećmi można pobawić się w podchody - zabawę, która zamieni zwykły rodzinny spacer w ekscytującą przygodę. Rozdzielcie się: pierwsza osoba idzie i zostawia za sobą ślady, np. wiążąc kolorową wstążkę na gałązkach drzew, albo rysując kredą strzałki, tak by pozostali mogli ją później odnaleźć. Zabawą podobną do podchodów jest szukanie ukrytego skarbu. W jakimś tajemniczym miejscu np. w pęknięciu drzewa, schowaj 'skrzynię ze skarbami' - dla dzieci takim skarbem będzie kilka ulubionych gum rozpuszczalnych Maoam. Drogę do skarbu oznacz strzałkami zrobionymi z patyków albo wcześniej przygotuj prostą mapę, dzięki której dzieci odnajdą słodką niespodziankę.

Cena:
Maoam Kracher 200 g - ok. 6,10 zł brutto
Maoam Sour pasek 5R- ok. 3,36 zł brutto
forum ciąża, forum dla rodziców, forum dziecko

Antykoncepcja
Chcę być w ciąży
Ciąża - Porady
Kalendarz ciąży - tydzień
Kalendarz ciąży - miesiąc
Kalendarz ciąży - trymestr
Odzież ciążowa
Zdrowie w ciąży
Uroda w ciąży
Wszystko o porodzie
Mój poród
Zdrowie dziecka
Wychowanie dziecka
Dziecko - Porady
Zakupy dla dzieci
Odzież dziecięca
Wózki dla dzieci
Foteliki dla dziecka
Zabawki
Pokój dziecięcy
Akcesoria dla mamy i dziecka
Wydarzenia dla Rodziców i Dzieci
Bajki i wierszyki dla dzieci
Kolorowanki
Gry i zabawy dla dzieci
Kuchnia dla dzieci - Przepisy
Mam dziecko - zdjęcia dzieci


 
Przeczytaj także
» Plantex Duo - nowy preparat na kolki i wzdęcia niemowlęce
» Zabawa z czapką
» Kilka rad dla przyszłych tatusiów
» WOOL STAR - spokojny sen dziecka
» Ogólne badanie moczu ? domowy test
» W poniedziałek...
» Porady psychologa - Dlaczego dziecko płacze?
» Dieta karmiącej matki - prawdy i mity
» Palenie przy dziecku - czy jest bezpieczne ?
» Clarks - kolekcja butów dla najmłodszych
» Gry i zabawy dla dzieci - 12 miesiąc
» Gry i zabawy dla dzieci - 3 miesiąc
» Ważne badania
» Gry planszowe Egmontu przyjazne dzieciom
» Twój maluch maluje po ścianach
» Dieta dobra dla mózgu dziecka
» Gra Ryzyko - Do odważnych świat należy!
» Mądra zabawa, czyli Playhouse Disney na DVD
» Kalendarz ciąży - Miesiąc 6
» Krakowski Oddział Leczenia Żywieniowego bardziej kolorowy

Tik-takowa sonda
Gdzie rodziłaś swoje dziecko?

W szpitalu
W klinice
W domu

  + wyniki

 
Wyprawka dla dziecka  Rodzice  Strach przed porodem  Zabawki   Ciąża tydzień po tygodniu Jaka dieta w ciąży Moda ciążowa Rozstępy w ciąży  Przebieg porodu


P O L E C A M Y:

Moda, Uroda, Kosmetyki, Fryzury, Plotki:
Serwis dla kobiet NaObcasach.plWszelkie porady i artykuły z tematyki Ciąża, Poród, Dziecko zawarte w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym. Konsultuj się zawsze z lekarzem! Kopiowanie, powielanie, rozpowszechnianie treści i fotografii bez zgody redakcji zabronione.

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2006-2010 Kwiatkowski Media Networks / reklama / kontakt