Ciąża, Dziecko, Poród - Tik-tak.pl
Przed ciążą Ciąża Poród Dziecko Kolorowanki Gry Online Forum
Reklama w Tik-tak.pl
Zabawka zabawce nierówna - czemu, kupując prezent dla dziecka, warto wybrać ten, który bawi i uczy?
prezent | urodziny | boże narodzenie | zabawki | idealna zabawka | bandai | harumika | interaktywne zabawki | twórcze myślenie | konstruktywne myślenie |

Nie wiesz co kupić na prezent? Chciałabyś aby przysporzył on wiele radości Twojemu maluchowi i nie był stratą pieniędzy? Zabawka, która na pewno zachwyci Twoje dziecko musi być: niebanalne, pomysłowe i interaktywne.Urodziny, imieniny, Boże Narodzenie czy po prostu długo oczekiwana wizyta. Często stajemy przed koniecznością wyboru prezentu dla dziecka - naszego lub kogoś z naszych bliskich. Nie jest to łatwa decyzja. Rynek wciąż zalewany jest nowościami: gry, lalki, figurki i inne akcesoria powodują zawrót głowy swoją różnorodnością, z drugiej jednak strony wydają się wszystkie takie same i niewiele wnoszące w rozwój małego człowieka. Co zrobić, aby prezent przyniósł radość maluchowi i nie był stratą pieniędzy?

Kiedy sięgamy pamięcią wstecz do własnego dzieciństwa, przypominamy sobie często ukochane zabawki, które były tymi wymarzonymi i wyczekiwanymi przez wiele tygodni, miesięcy, a nawet lat. Obecnie jednak, w czasach społeczeństwa konsumpcyjnego, podobne sytuacje zdarzają się już coraz rzadziej. Dzieci mają więcej i nudzą się szybciej. Przed każdym z dorosłych pojawia się więc dylemat: co kupić, by dziecko za dwa dni nie rzuciło tego w kąt? Aby podjąć właściwą decyzję, powinniśmy spróbować przypomnieć sobie, jakie zabawki były najchętniej używane przez nas samych. Nie chodzi tu jednak o to, by kupić dziecku dokładnie to samo, ponieważ w dzisiejszych czasach mało którego 8-latka zadowolą nowe flamastry. Zabawki, które dziś zachwycają dzieci, są ponadczasowe i wnoszą do ich świata coś wartościowego, mają zazwyczaj kilka podstawowych cech: są niebanalne, pomysłowe i interaktywne.

- Idealna zabawka rozwija wyobraźnię i ekspresję dziecka. Powinna umożliwiać eksperymentowanie. Kiedy maluch ma możliwość wykorzystywania zabawki w różnorodny sposób, uczy się dzielić własnymi pomysłami oraz wyrażać swoją kreatywność. - mówi Katarzyna Hamerlak, pedagog specjalny i psycholog. Ekspert firmy Bandai. Szukajmy więc zabawek, które będą zachęcać dziecko do używania własnej inwencji twórczej. Jednocześnie nie powinno to być coś zbyt banalnego czy oklepanego. Przysłowiowe kredki sprawdzą się wyłącznie w przypadku malucha, który nie miał jeszcze ich na własność, a obecnie o taką sytuację trudno. Na szczęście na naszym rynku dostępne są zabawki, które do twórczości zachęcają w nietuzinkowy sposób. Wykonywanie eksperymentów chemicznych czy kreowanie mody np. z wykorzystaniem polecanej przez znaną projektantkę Natalię Jaroszewską zabawki Harumika, to tylko niektóre ze sposobów. Pomysłowość i możliwość interakcji z zabawką, czyli zmieniania jej i wykorzystywania w różnych kontekstach, sprawia, że dziecko chętnie do niej powraca.

Pamiętajmy również, że zabawka powinna być bezpieczna. Nie chodzi tu jedynie o tworzywo, z jakiego jest wykonana, czy obecność niebezpiecznych elementów, ale również o bezpieczeństwo pod względem psychologicznym. Zabawka nie powinna nakłaniać do przemocy, lecz zachęcać do twórczego i konstruktywnego myślenia. Wybierając zgodnie z tą zasadą, wspomagamy rozwój malucha i nie narażamy go na przyjmowanie dysfunkcyjnych wzorców zachowań.

Wszystkie powyższe zalety łączą w sobie właśnie produkty edukacyjne. W trosce o dobro naszej pociechy starajmy się więc dokonywać mądrych wyborów przy zakupie i zwracać uwagę na to, by zakupiona zabawka stawiała dziecku pewne wyzwania. Dzięki temu maluch będzie zadowolony, a my spokojni o jego bezpieczeństwo i rozwój.
forum ciąża, forum dla rodziców, forum dziecko

Antykoncepcja
Chcę być w ciąży
Ciąża - Porady
Kalendarz ciąży - tydzień
Kalendarz ciąży - miesiąc
Kalendarz ciąży - trymestr
Odzież ciążowa
Zdrowie w ciąży
Uroda w ciąży
Wszystko o porodzie
Mój poród
Zdrowie dziecka
Wychowanie dziecka
Dziecko - Porady
Zakupy dla dzieci
Odzież dziecięca
Wózki dla dzieci
Foteliki dla dziecka
Zabawki
Pokój dziecięcy
Akcesoria dla mamy i dziecka
Wydarzenia dla Rodziców i Dzieci
Bajki i wierszyki dla dzieci
Kolorowanki
Gry i zabawy dla dzieci
Kuchnia dla dzieci - Przepisy
Mam dziecko - zdjęcia dzieci


 
Przeczytaj także
» Dziecięce urazy - pierwsza pomoc
» Kalendarz ciąży - Miesiąc 9
» Skala Apgar
» Pulpety z indyka dla dzieci od 10 miesiąca
» Drugie dziecko - Czas ma przeprowadzkę
» Kalendarz ciąży - Tydzień 24
» Idealny makijaż na lato
» Rozstępy - zmora ciąży
» Dlaczego Ona ciągle płacze ?
» Jak nauczyć dziecko korzystać z nocniczka?
» Zakręcony piknik już za nami!
» Dieta dobra dla mózgu dziecka
» Domowe narodziny
» Pierwsze mycie zębów
» Ciemiączko - nie ma powodu do niepokoju
» Higiena dziecka - czyszczenie uszu
» A-Derma Dermalibour - Krem na bazie wyciągu z owsa RHEALBA
» Kręgle dla najmłodszych
» Karmienie piersią - metoda antykoncepcyjna
» Czego jeszcze nie wiesz o swoim dziecku...

Tik-takowa sonda
Gdzie rodziłaś swoje dziecko?

W szpitalu
W klinice
W domu

  + wyniki

 
Wyprawka dla dziecka  Rodzice  Strach przed porodem  Zabawki   Ciąża tydzień po tygodniu Jaka dieta w ciąży Moda ciążowa Rozstępy w ciąży  Przebieg porodu


P O L E C A M Y:

Moda, Uroda, Kosmetyki, Fryzury, Plotki:
Serwis dla kobiet NaObcasach.plWszelkie porady i artykuły z tematyki Ciąża, Poród, Dziecko zawarte w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym. Konsultuj się zawsze z lekarzem! Kopiowanie, powielanie, rozpowszechnianie treści i fotografii bez zgody redakcji zabronione.

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2006-2010 Kwiatkowski Media Networks / reklama / kontakt