Ciąża, Dziecko, Poród - Tik-tak.pl
Przed ciążą Ciąża Poród Dziecko Kolorowanki Gry Online Forum
Reklama w Tik-tak.pl
Na urlopie: pamiętaj o foteliku dla dziecka!
dziecko | Agito | Agito.pl | foteliki | foteliki samochodowe | fotelik dla dziecka | foteliki dla dziecka |

Już niedługo upragnione wakacje. Podczas planowana urlopu należy pomyśleć o zakupie fotelika dla najmłodszego pasażera. Rodzicom najbardziej zależy na bezpieczeństwie i wygodzie malucha, a dla dziecka podróż ma być pełna frajdy. Głównym kryterium wyboru odpowiedniego fotelika jest waga i wiek dziecka, dla którego jest on przeznaczony.Według obowiązujących w Europie standardów (Regulamin ECE R44) dzieli się je na pięć grup:

Grupa 0 dla dzieci o wadze do 10 kg (wiek do około 9 miesięcy)
W tej kategorii fotelik wyposażony jest w ergonomiczną, regulowaną rączkę, która służy do przenoszenia i umożliwia zablokowanie fotelika na podłodze, wkładkę profilującą dla noworodków oraz trzypunktowe pasy bezpieczeństwa z regulacją długości i miękkimi ochraniaczami. Fotelik montujemy tyłem do kierunku jazdy przy użyciu pasa samochodowego lub na specjalnej bazie, która umieszczona jest w aucie na stałe. Służy on także jako nosidełko do przenoszenia malucha, dlatego system bazy jest bardzo przydatny – fotelik bez problemu szybko zamontujemy oraz zdejmiemy po zakończeniu podróży. Co ważne fotelik spełnia funkcję kołyski.

Grupa 0+ dla dzieci o wadze do 13 kg (wiek do około 15 miesięcy)
Foteliki z tej grupy w konstrukcji przypominają tez kategorii 0, ale są nieco większe, ponieważ dedykowane są dla starszego dziecka. Maluch przewożony jest nadal tyłem do kierunku jazdy. Tę grupę reprezentuje stylowy i wielokrotnie wyróżniany Maxi-Cosi CabrioFix z systemem ochrony bocznej SPS, z możliwością zamontowania na stelażu wózka oraz z pojemnikiem na drobiazgi.

- Model Maxi-Cosi CabrioFix w poszukiwanym przez rodziców kolorze Brown Earth jest dostępny na Agito.pl
już od 439 zł. To doskonały fotelik, teraz w bardzo atrakcyjnej cenie – zdradziła Styl.fm Joanna Smułkowska, menadżer w dziale Dziecko w Agito.pl.

Grupa I dla dzieci o wadze od 9 kg do 18 kg (wiek od około 9 miesięcy do około 4 – 5 lat)
Foteliki z tej kategorii mają kilkustopniową regulację pochyłu oparcia. Wszystkie wymienione funkcje posiada większość modeli z oferty Agito.pl, np. Maxi-Cosi Tobi (cena ok. 739 zł), czy Concord Absorber XT (cena ok. 995 zł). Maluch jeździ już przodem do kierunku jazdy, przypięte 5-punktowymi pasami fotelika, które posiadają regulację długości oraz wysokości. Niektóre foteliki w tej grupie posiadają bardzo ważny system L.P.S. – Liniowy System Ochrony przed Zderzeniem Bocznym, dzięki któremu uruchamia się seria reakcji, w których zagłówek i zabezpieczenie barkowe amortyzują pęd ciała na początkowym etapie zderzenia i zatrzymują delikatną główkę dziecka w strefie bezpieczeństwa fotelika. Taki system posiada na przykład Cybex Juno-fix, dostępny w Agito za ok. 649 zł.

Grupa II dla dzieci o wadze od 15 kg do 25 kg (wiek od około 3 – 4 lat do około 6 lat)
Maluchy siedzą już przodem do kierunku jazdy, nieraz foteliki posiadają także własne pasy 5-punktowe, regulację wysokości i pochylenia oparcia oraz zagłówka.

Grupa III dla dzieci o wadze od 22 kg do 36 kg (wiek od około 6 lat do około 12 lat)
Foteliki z tej grupy nie mają już własnych pasów bezpieczeństwa, dziecko przypinane jest „dorosłymi” pasami samochodowymi. Często foteliki posiadają system ISOFIX, który umożliwia przymocowanie ich bezpośrednio do konstrukcji samochodu, zapewniając lepszą stabilność i zwiększając bezpieczeństwo malucha. Wbudowane zaczepy można łatwo wpiąć w uchwyty ISOFIX w samochodzie, a także bez trudu złożyć, dzięki czemu fotelik może być używany również w autach nie wyposażonych w ten system.

- Każdy producent ma swoje własne, unikalne patenty, nawet w tej samej grupie foteliki mogą mieć różną wagę, czy odmienne materiały stosowane na obicia. Jedno jest pewne - najważniejsze, by fotelik zapewniał maksymalne bezpieczeństwo, był stabilny, gwarantował odpowiednie podparcie główki i ułożenie pleców. Lekkość, ważna dla rodziców często przenoszących fotelik oraz łatwość czyszczenia to dodatkowe zalety – podkreśla Joanna Smułkowska z Agito.pl

Do wszystkich fotelików samochodowych sklep Agito.pl za 1 zł dołącza folię ochronną tzw. organizer z kieszeniami, którą mocuje się na fotelu, za którym jedzie dziecko (zapobiega ona brudzeniu oparcia np. przez buciki malucha).

Wybierając fotelik nie możemy sugerować się jedynie ceną – należy pamiętać, że bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze. Należy sprawdzić, jakie noty uzyskał dany model w testach bezpieczeństwa specjalistycznych instytucji z różnych państw.


forum ciąża, forum dla rodziców, forum dziecko

Antykoncepcja
Chcę być w ciąży
Ciąża - Porady
Kalendarz ciąży - tydzień
Kalendarz ciąży - miesiąc
Kalendarz ciąży - trymestr
Odzież ciążowa
Zdrowie w ciąży
Uroda w ciąży
Wszystko o porodzie
Mój poród
Zdrowie dziecka
Wychowanie dziecka
Dziecko - Porady
Zakupy dla dzieci
Odzież dziecięca
Wózki dla dzieci
Foteliki dla dziecka
Zabawki
Pokój dziecięcy
Akcesoria dla mamy i dziecka
Wydarzenia dla Rodziców i Dzieci
Bajki i wierszyki dla dzieci
Kolorowanki
Gry i zabawy dla dzieci
Kuchnia dla dzieci - Przepisy
Mam dziecko - zdjęcia dzieci


 
Przeczytaj także
» Zakupy przed porodem
» Kalendarz ciąży - Tydzień 18
» Rowerek dla dziecka - jak wybrać ?
» Smoko-przytulaki WubbaNub
» Mgiełka Siła Serca - naturalny sposób na alergię
» Arka Noego
» Piękne nogi młodej Mamy!
» Zabawy dla maluchów
» Samochodowe gry i zabawy
» Cienie
» Zone Reality - maj pełen emocji
» Znani i lubiani w kampanii - Bicie jest głupie
» Jedzie wóz...
» Waga w ciąży
» Pierwszy raz na kolonie
» Drugie dziecko w rodzinie
» Najczęstsze choroby u dziecka
» USG jamy brzusznej u dziecka
» Nowe żelki dla dzieci - Miśki Cola
» Kalendarz ciąży - Trymestr 3

Tik-takowa sonda
Gdzie rodziłaś swoje dziecko?

W szpitalu
W klinice
W domu

  + wyniki

 
Wyprawka dla dziecka  Rodzice  Strach przed porodem  Zabawki   Ciąża tydzień po tygodniu Jaka dieta w ciąży Moda ciążowa Rozstępy w ciąży  Przebieg porodu


P O L E C A M Y:

Moda, Uroda, Kosmetyki, Fryzury, Plotki:
Serwis dla kobiet NaObcasach.plWszelkie porady i artykuły z tematyki Ciąża, Poród, Dziecko zawarte w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym. Konsultuj się zawsze z lekarzem! Kopiowanie, powielanie, rozpowszechnianie treści i fotografii bez zgody redakcji zabronione.

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2006-2010 Kwiatkowski Media Networks / reklama / kontakt