Ciąża, Dziecko, Poród - Tik-tak.pl
Przed ciążą Ciąża Poród Dziecko Kolorowanki Gry Online Forum
Reklama w Tik-tak.pl
Spokojny sen malucha
zdrowie dziecka | sen dziecka | alergia |

Sypialnia dziecka to miejsce w którym dziecko powinno się wyciszyć i przygotować do snu. Powinno to być miejsce, które pozwoli dziecku naładować akumulatory na następny dzień. Jednak dla wielu dzieci sen to nie czas wytchnienia lecz zmaganie się z nasilonymi objawami alergicznymi.Dlaczego objawy alergiczne u dzieci nasilają się w nocy? Odpowiedź jest prosta: ciepło i wilgoć wytwarzane w czasie snu, a także duża ilość złuszczonego naskórka zamieniają łóżko w raj dla roztoczy. Enzym (białko) używane przez roztocze do trawienia skóry jest źródłem najsilniejszych alergenów, które unoszą się przy każdym ruchu i są wdychane przez śpiące dzieci. Dodatkowym zagrożeniem dla małych alergików są nieodpowiednie detergenty stosowane do prania dziecięcej pościeli. Najlepszym przykładem są wybielacze optyczne zawarte w zwykłych proszkach do prania, których zadaniem jest wywołanie złudzenia, iż wyprana pościel jest bielsza niż w rzeczywistości. Substancje te osadzają się na pranej bieliźnie, a następnie na skórze śpiącego dziecka powodując alergię. Wysypka i świąd spędza sen z powiek zarówno dzieciom jak i wrażliwym na ich cierpienie mamom. Buziak oraz bajka opowiedziana na dobranoc dają ukojenie tylko na chwilę. Kolorowy wystrój wnętrza sypialni, wygodne łóżeczko, miękka maskotka „przytulanka” nie wystarczą, aby zapewnić spokojny sen małemu alergikowi. Należy także podjąć działania, które wyeliminują drażniące alergeny.Kilka praktycznych rad dla mam, by mali alergicy mogli spać spokojnie:

  • Wietrz pokój dziecka otwierając okna codziennie rano i wywracaj pościel na drugą stronę. W ten sposób odświeżysz posłanie pozbywając się kurzu i roztoczy.
  • Zamień zasłony oraz firanki na rolety, w których nie gromadzi się kurz. Jeśli jednak w domu masz firany i zasłony, powinnaś je prać raz na 3 miesiące w temperaturze co najmniej 60ºC.
  • Jeżeli dzieci śpią na piętrowym łóżku, dziecko alergiczne powinno spać najwyżej.
  • Nałóż pokrowce przeciwroztoczowe na nowe, nieużywane materace, kołdry i poduszki. W ten sposób zabezpieczysz pościel, w której jeszcze nie rozgościły się roztocze. Pokrowce pierz dwa razy w roku używając proszku JELP, który skutecznie usuwa wszelkie plamy i zabrudzenia, a jednocześnie jest produktem delikatnym i bezpiecznym.
  • Połóż dziecku bawełniane prześcieradło i koc. Materiał ten jest przyjemniejszy w dotyku niż syntetyczny czy wełniany. Materiały syntetyczne mogą powodować zwiększoną potliwość, wełniane podrażniają skórę oraz sprawiają większy kłopot podczas czyszczenia. Pierz raz w tygodniu (w temperaturze co najmniej 60?C) używając środków hipoalergicznych JELP, które nie zawierają wybielaczy optycznych, rozjaśniaczy chemicznych, aktywatorów TAED, a także silnych substancji zapachowych.
  • Włóż kołdry i poduszki w poszwy przyjemne w dotyku, wykonane z flaneli oraz delikatnej bawełny (np. Bebelulu). Pierz je raz w tygodniu w hipoalergicznym proszku w temperaturze co najmniej 60?C. W niższej temperaturze przeżyją roztocze, chociaż spiorą się alergeny i nieżywe osobniki. Jeżeli pościel jest kolorowa, ozdobiona ciekawymi wzorami bądź wizerunkami bajkowych bohaterów, użyj hipoalergicznego proszku JELP Color, który uchroni intensywne barwy.
  • Bieliznę pościelową płucz wyłącznie w płynach z subtelną nutą zapachową, które sprawią, że ubrania będą miękkie, a przy tym nie wywołają podrażnień u małego alergika (np. hipoalergiczne płyny do zmiękczania JELP Sensitive lub JELP Mild).
  • Do prania i płukania dziecięcej piżamki używaj produktów hipoalergicznych, przeznaczonych dla dzieci, a nie zwykłych proszków dla „całej rodziny”. Te mogą wywołać podrażnienia delikatnej skóry.
  • Gdy u małego dziecka pojawi się wysypka, warto nałożyć mu na noc bawełniane rękawiczki. Wówczas dziecko nie rozdrapie wysypki, a proces gojenia będzie szybszy.

Każda mama po zastosowaniu wyżej wymienionych rad może być pewna, że jej zmorzone snem dziecko jest bezpieczne. Spokojna noc pozwoli maluchowi na aktywną, wesołą zabawę oraz zdrowy rozwój w ciągu dnia.

fot.: P.Karpinski
forum ciąża, forum dla rodziców, forum dziecko

Antykoncepcja
Chcę być w ciąży
Ciąża - Porady
Kalendarz ciąży - tydzień
Kalendarz ciąży - miesiąc
Kalendarz ciąży - trymestr
Odzież ciążowa
Zdrowie w ciąży
Uroda w ciąży
Wszystko o porodzie
Mój poród
Zdrowie dziecka
Wychowanie dziecka
Dziecko - Porady
Zakupy dla dzieci
Odzież dziecięca
Wózki dla dzieci
Foteliki dla dziecka
Zabawki
Pokój dziecięcy
Akcesoria dla mamy i dziecka
Wydarzenia dla Rodziców i Dzieci
Bajki i wierszyki dla dzieci
Kolorowanki
Gry i zabawy dla dzieci
Kuchnia dla dzieci - Przepisy
Mam dziecko - zdjęcia dzieci


 
Przeczytaj także
» Ważne badania
» Kalendarz ciąży - Tydzień 20
» BeSafe Pregnant - bezpieczeństwo przyszłych mam
» Kalendarz ciąży - Tydzień 37
» Tu paluszek, tam paluszek...
» Jak kocha tata
» Noworodek - Opieka i zabiegi pielęgnacyjne
» Gry i zabawy dla dzieci - 10 miesiąc
» Kalendarz ciąży - Miesiąc 1
» Antykoncepcja postkoitalna
» Krakowski Oddział Leczenia Żywieniowego bardziej kolorowy
» Masaż niemowlęcia
» Higiena dziecka - czyszczenie uszu
» A-Derma Dermalibour - Krem na bazie wyciągu z owsa RHEALBA
» Antykoncepcyjne środki chemiczne
» Niemowlak na Giewoncie
» Ogólnopolski Program Rehabilitacji Małych Dzieci z Wadą Słuchu
» Kalendarz ciąży - Tydzień 9
» Zabawa w STOP
» Najczęstsze choroby u dziecka

Tik-takowa sonda
Gdzie rodziłaś swoje dziecko?

W szpitalu
W klinice
W domu

  + wyniki

 
Wyprawka dla dziecka  Rodzice  Strach przed porodem  Zabawki   Ciąża tydzień po tygodniu Jaka dieta w ciąży Moda ciążowa Rozstępy w ciąży  Przebieg porodu


P O L E C A M Y:

Moda, Uroda, Kosmetyki, Fryzury, Plotki:
Serwis dla kobiet NaObcasach.plWszelkie porady i artykuły z tematyki Ciąża, Poród, Dziecko zawarte w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym. Konsultuj się zawsze z lekarzem! Kopiowanie, powielanie, rozpowszechnianie treści i fotografii bez zgody redakcji zabronione.

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2006-2010 Kwiatkowski Media Networks / reklama / kontakt