Ciąża, Dziecko, Poród - Tik-tak.pl
Przed ciążą Ciąża Poród Dziecko Kolorowanki Gry Online Forum
Reklama w Tik-tak.pl
Nowy członek rodziny...
wychowanie dziecka | |

Co zrobić gdy w życiu Twojego malucha pojawi się młodsza siostra lub braciszek ? Pociecha znalazła się w nowej sytuacji: JEGO mama ma nowego dzidziusia.  Nie radzi sobie z tą sytuacją cały czas stara się zwrócić Twoją uwagę, staje się niegrzeczne. A Ty czujesz, że to Twoja wina...Najważniejsze jest abyś nie obwiniała siebie, robisz wszystko c możesz zrobić. Zachowanie starszego dziecka jest naprawdę typowe i całkowicie normalne. To przejaw rywalizacji z rodzeństwem, szczególnie takim, które dopiero pojawiło się w domu.

Spróbuj połączyć karmienie z zabawą. Jeżeli karmiąc niemowlę będziesz równocześnie robić coś specjalnie dla starszaka to wtedy będzie ta czynność go mniej „bolała”. Możesz czytać bajeczki, słuchać razem piosenek, śpiewać, parkować autka, układać puzzle. Lub objąć i całować. Od czasu do czasu także postaraj się skupić uwagę na najmłodszym- to trudna sztuka, ale możliwa do opanowania!

Jeżeli masz chwilę wolnego nie bierz się od razu za zmywanie,prasowanie i pranie jednocześnie. Poświęć ten czas kierując swoją uwagę tylko na jedne dziecko, ( gdy drugie śpi). Upieczcie ciasto, kolorujcie obrazki, połóżcie się, porozmawiajcie, poprzytulajcie się. Jeżeli zaś twoje starsze dziecko właśnie drzemie, jest zajęty zabawą poświęć swój czas dla najmłodszego oseska. Nie wahaj się przyjąć lub poprosić o pomoc przyjaciół lub rodziny, jeśli zajdzie taka potrzeba. Możecie pomyśleć o zatrudnieniu nastoletniego sąsiada do opieki nad dziećmi.

Nauczcie się spędzać czas we trójkę. Gdy jest ładna pogoda, idźcie na plac zabaw gdzie starszy będzie pod Twoją opieką zjeżdżał ze zjeżdżalni, huśtał się, stawiał babki z piasku a Ty będziesz mu pomagać a maluszek obserwować was z wózka lub nosidełka. Kup leżaczek, który będzie idealnym miejscem do obserwacji całego domu oraz mamy ze starszym bratem podczas rzucania piłką lub tańczenia. Nakłoń starsze dziecko do pomocy przy brzdącu, pokaż jak czesze się dzidziusia, głaszcze, śpiewa lub rozśmiesza- urządźcie konkurs na najzabawniejszą minę a sędzią ustalcie maleństwo. Pamiętaj jednak, aby być zawsze przy zabawach starszego dziecka z młodszym.

Może to już czas na przedszkole? Rozważ plusy i minusy posłania małego/ małej na pół dnia w miejsce gdzie może spotkać i pobawić się z rówieśnikami. To dobry pomysł by dziecko mogło spędzić trochę czasu bez niemowlaka a Ty miała trochę czasu dla siebie i domu.. 
forum ciąża, forum dla rodziców, forum dziecko

Antykoncepcja
Chcę być w ciąży
Ciąża - Porady
Kalendarz ciąży - tydzień
Kalendarz ciąży - miesiąc
Kalendarz ciąży - trymestr
Odzież ciążowa
Zdrowie w ciąży
Uroda w ciąży
Wszystko o porodzie
Mój poród
Zdrowie dziecka
Wychowanie dziecka
Dziecko - Porady
Zakupy dla dzieci
Odzież dziecięca
Wózki dla dzieci
Foteliki dla dziecka
Zabawki
Pokój dziecięcy
Akcesoria dla mamy i dziecka
Wydarzenia dla Rodziców i Dzieci
Bajki i wierszyki dla dzieci
Kolorowanki
Gry i zabawy dla dzieci
Kuchnia dla dzieci - Przepisy
Mam dziecko - zdjęcia dzieci


 
Przeczytaj także
» Drugie dziecko w rodzinie
» Nasze dziecko i komputer
» Jak uniknąć chemii w czasie ciąży
» Kalendarz ciąży - Tydzień 27
» Zabawa z czapką
» Krakowski Oddział Leczenia Żywieniowego bardziej kolorowy
» Kalendarz ciąży - Tydzień 23
» Jesienne skarby
» Pisanki
» Rola ojca w życiu córki
» Dzienniczek Maluszka, czyli jak minął dziecku dzień?
» Kalendarz ciąży - Miesiąc 2
» Nie pal - szczególnie w ciąży
» Czego jeszcze nie wiesz o swoim dziecku...
» Gry i zabawy dla dzieci - 5 miesiąc
» Kalendarz ciąży - Tydzień 11
» Depresja poporodowa
» Baby One - wszystko dla dziecka
» Tata też może być mamą
» Ogólnopolski sondaż wśród rodziców dzieci z alergią pokarmową

Tik-takowa sonda
Gdzie rodziłaś swoje dziecko?

W szpitalu
W klinice
W domu

  + wyniki

 
Wyprawka dla dziecka  Rodzice  Strach przed porodem  Zabawki   Ciąża tydzień po tygodniu Jaka dieta w ciąży Moda ciążowa Rozstępy w ciąży  Przebieg porodu


P O L E C A M Y:

Moda, Uroda, Kosmetyki, Fryzury, Plotki:
Serwis dla kobiet NaObcasach.plWszelkie porady i artykuły z tematyki Ciąża, Poród, Dziecko zawarte w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym. Konsultuj się zawsze z lekarzem! Kopiowanie, powielanie, rozpowszechnianie treści i fotografii bez zgody redakcji zabronione.

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2006-2010 Kwiatkowski Media Networks / reklama / kontakt