Ciąża, Dziecko, Poród - Tik-tak.pl
Przed ciążą Ciąża Poród Dziecko Kolorowanki Gry Online Forum
Reklama w Tik-tak.pl
In Vitro
Zapłodnienie In Vitro | Metoda in vitro | Dziecko z próbówki | Sztuczne zapłodnienie | Jak wygląda zapłodnienie in vitro | Rozród wspomagany | Niedrożne jajowody | Zaburzenia hormonalne | Zmiany endometriotyczne |

In - vitro to metoda leczenia niepłodności , polega na zapłodnieniu komórki jajowej poza organizmem kobiety.  Jak każda metoda ma swoich zwolenników i przeciwników. W Polsce fachowo nazywa się je rozrodem wspomaganym, a popularna nazwa to zapłodnienie z probówki.

Wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu in-vitro są z reguły niedrożne, bądź patologiczne jajowody lub wrodzony ich brak, rozległe, nieodwracalne zmiany endometriotyczne, zaburzenia hormonalne (brak jajeczkowania), obniżone parametry nasienia mężczyzny w stopniu praktycznie uniemożliwiającym uzyskanie ciąży drogą naturalną, długoletni związek nie posiadający - mimo starań - własnego potomstwa.

Zanim dojdzie do zapłodnienia in-vitro, przeprowadzonych musi zostać szereg badań i analiz obojga przyszłych rodziców (np. zbadanie w 2-3 dniu miesiączki poziomu hormonów FSH, LH, E2, PRL, oznaczenie przeciwciał przeciw – różyczkowych, badania w kierunku toksoplazmozy). Specjalistycznej ocenie podlega nasienie partnera, po 3-5 dniowym okresie wstrzemięźliwości seksualnej. Po przeprowadzeniu pełnej diagnostyki i ustaleniu wskazań do zapłodnienia pozaustrojowego podjęta zostaje decyzja o rozpoczęciu leczenia.

Dzięki licznym nowoczesnym procedurom medycznym, wykorzystującym m.in. działanie hormonów podwzgórzowych i przysadkowych wywołuje się w jajnikach dojrzewanie kilku do kilkunastu komórek jajowych, podczas gdy w naturalnym cyklu dojrzewa tylko jedna komórka. Gdy pęcherzyki jajnikowe, zwane od nazwiska swego odkrywcy pęcherzykami Graaf'a, osiągną odpowiednią wielkość, dokonuje się pobrania z jajników dojrzałych komórek jajowych. Po upływie kilku godzin do pobranych komórek jajowych dodawane są odpowiednio przygotowane plemniki, wskutek czego dochodzi do zapłodnienia poza ustrojem matki.
Jeżeli proces zapłodnienia przebiega pomyślnie i zaobserwowany zostaje prawidłowy podział komórek, to po odpowiednim okresie inkubacji uzyskane zarodki implementowane są do macicy. Implementacji podlega od 2 do 3 zarodków. Po zabiegu zalecany jest krótki, godzinny wypoczynek i w następnych dniach niezbyt forsowny tryb życia.

Dalej wszystko powinno odbywać się jak w naturze.
Istnieje ryzyko przerwania procedury leczenia na drodze zapłodnienia pozaustrojowego w przypadku : nieotrzymania dostatecznej odpowiedzi jajników na stymulację, otrzymania nadmiernej odpowiedzi jajników na stymulację, nieuzyskania w wyniku aspiracji komórek jajowych, niezapłodnienia otrzymanych komórek, nieprawidłowego rozwoju zapłodnionych zarodków, niezagnieżdżenia się w jamie macicy podanych zarodków, niespodziewanej choroby pacjentki lub pacjenta.

Podobnie jak w przypadku naturalnego poczęcia ciąża powstała w wyniku zapłodnienia pozaustrojowego może zakończyć się poronieniem, obumarciem płodu, ciążą pozamaciczną czy też porodem płodu z wadą rozwojową. Należy podkreślić, że prawdopodobieństwo pojawienia się wspomnianych powikłań jest w tym wypadku identyczne jak w przypadku ciąż powstałych w sposób naturalny i techniki wspomaganego rozrodu w żadnym razie wspomnianego prawdopodobieństwa nie zwiększają.
forum ciąża, forum dla rodziców, forum dziecko

Antykoncepcja
Chcę być w ciąży
Ciąża - Porady
Kalendarz ciąży - tydzień
Kalendarz ciąży - miesiąc
Kalendarz ciąży - trymestr
Odzież ciążowa
Zdrowie w ciąży
Uroda w ciąży
Wszystko o porodzie
Mój poród
Zdrowie dziecka
Wychowanie dziecka
Dziecko - Porady
Zakupy dla dzieci
Odzież dziecięca
Wózki dla dzieci
Foteliki dla dziecka
Zabawki
Pokój dziecięcy
Akcesoria dla mamy i dziecka
Wydarzenia dla Rodziców i Dzieci
Bajki i wierszyki dla dzieci
Kolorowanki
Gry i zabawy dla dzieci
Kuchnia dla dzieci - Przepisy
Mam dziecko - zdjęcia dzieci


 
Przeczytaj także
» Dlaczego maluch nie chce ssać piersi ?
» Kalendarz ciąży - Tydzień 24
» Wiosenna Siła Serca
» Salon fryzjerski dla dzieci Rachu Ciachu
» Dziecięce urazy - pierwsza pomoc
» Zabawa w pingwinki
» Tata ważny przed i po porodzie
» Moda Ciążowa Haltex: wiosna - lato 2009
» Niepokojące objawy podczas ciąży
» Jak być dobrym rodzicem ?
» Gry i zabawy dla dzieci - 6 miesiąc
» Dziecko - mały odkrywca
» BeSafe Pregnant - bezpieczeństwo przyszłych mam
» Nowy członek rodziny...
» Jaki powinien być tata
» Astma - walka o każdy oddech
» Dlaczego dzieci powinny pić mleko?
» Zdrowe zęby malucha
» Mamo już jestem
» Leżenie na brzuszku

Tik-takowa sonda
Gdzie rodziłaś swoje dziecko?

W szpitalu
W klinice
W domu

  + wyniki

 
Wyprawka dla dziecka  Rodzice  Strach przed porodem  Zabawki   Ciąża tydzień po tygodniu Jaka dieta w ciąży Moda ciążowa Rozstępy w ciąży  Przebieg porodu


P O L E C A M Y:

Moda, Uroda, Kosmetyki, Fryzury, Plotki:
Serwis dla kobiet NaObcasach.plWszelkie porady i artykuły z tematyki Ciąża, Poród, Dziecko zawarte w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym. Konsultuj się zawsze z lekarzem! Kopiowanie, powielanie, rozpowszechnianie treści i fotografii bez zgody redakcji zabronione.

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2006-2010 Kwiatkowski Media Networks / reklama / kontakt