Ciąża, Dziecko, Poród - Tik-tak.pl
Przed ciążą Ciąża Poród Dziecko Kolorowanki Gry Online Forum
Reklama w Tik-tak.pl
Kalendarz ciąży - Tydzień 31
Ciąża w 31 tygodniu | 31 tydzień ciąży | Kalendarz ciąży | Ciąża tydzień po tygodniu | Kalendarzyk ciąży | Objawy ciąży w 31 tygodniu | Jakie badania w 31 tygodniu ciąży | Kalendarz 31 TC |

Ciąża tydzień po tygodniu - Tydzień 31 - Dziecko zapamiętuje ciemne i jasne cienie z wnętrza macicy...Jak rozwija się Twoje dziecko:

Maluch połyka duże ilości płynu owodniowego, ale też wydala do niego mocz. Ważne jest, aby ilość połykanego płynu była prawidłowa. Niedobór w połykaniu płynu może świadczyć o problemach malca z drożnością układu pokarmowego. Nadmiar płynu w organizmie małego człowieczka, nasuwa wnioski o problemy z wydalaniem, a tym samym o nieprawidłowości w nerkach i układzie moczowym. Maluch otwiera i zamyka oczka, zapamiętując ciemne i jasne cienie z wnętrza macicy. Teraz waży już 1600 gram i ma 29 cm!

Co się dzieje z Tobą Mamo:

Siara wypływająca z twoich sutków jest w tak dużej ilości, że przemaka Ci biustonosz? Nie krepuj się zakupić już teraz wkładek laktacyjnych, które dzięki klejącym paskom będą mocno trzymać się miseczki stanika i wchłoną nadmiar wyciekającego płynu. Możesz odnieść wrażenie, że podczas chodzenia kołyszesz się na boki. Jest to zupełnie normalne. Kości miednicy rozsuwają się, przygotowując przejście dla dziecka w momencie samego porodu. Obawiasz się, że po porodzie nie wrócisz do dawnej wagi i figury? Nie zamartwiaj się teraz takimi sprawami. Nie tylko ty będąc w ostatnim trymestrze ciąży odnosisz wrażenie, że wyglądasz jak słonica. Chociaż jest to nieprawda, wiele kobiet ma takie wyobrażenie na swój temat w tym okresie ciąży. Myśl o stanie zdrowia dziecka i Twoim. Przyjdzie czas na mobilizację i wzmacnianie muskulatury ciała. Czy już zdecydowałaś z mężem gdzie będziesz rodzić, w którym szpitalu? A może wybraliście poród rodzinny? Jeśli jeszcze nie wybraliście szpitala, najlepiej te brane pod uwagę odwiedźcie i poproście dyżurująca położną o oprowadzenie. Odpowie wtedy na nurtujące Was pytania dotyczące samego porodu i przekaże informacje na temat szpitalnych zwyczajów i wymogów.

Profilaktyka i zalecane badania:

Teraz wizyty u lekarza ginekologa masz, co 2 tygodnie w ostatnim miesiącu będą się odbywać, co tydzień. Kontroluj Swoje ciśnienie tętnicze i wagę.

Przez cały okres ciąży regularnie się odżywiaj – Twoja dieta musi być urozmaicona, lekkostrawna, bogata w chude mięso, ryby morskie, warzywa, owoce, ziarna. Unikaj słodyczy i pij przynajmniej 2 litry płynów dziennie. Zrezygnuj z picia kawy, palenia papierosów i picia alkoholu.

Z pamiętnika młodej mamy:

Zdecydowaliśmy się z mężem na poród rodzinny. Początkowo myślałam, że robi to głównie ze względu na mnie, ale teraz widzę, ze też naprawdę chce uczestniczyć w tym cudzie, który ma nas dotknąć, tak bardzo namacalnie! Bardzo się cieszę z jego podejścia, bo wiem, ze będę się czuć bezpieczniej, gdy On będzie obok. Poza tym to kolejny nasz wspólny etap w życiu, a raczej początek tego etapu i wkroczymy w niego RAZEM. Ciekawe czy będzie mu potrzebna pomoc medyczna… hihhihi, niektórzy faceci różnie reagują w takich sytuacjach.
forum ciąża, forum dla rodziców, forum dziecko

Antykoncepcja
Chcę być w ciąży
Ciąża - Porady
Kalendarz ciąży - tydzień
Kalendarz ciąży - miesiąc
Kalendarz ciąży - trymestr
Odzież ciążowa
Zdrowie w ciąży
Uroda w ciąży
Wszystko o porodzie
Mój poród
Zdrowie dziecka
Wychowanie dziecka
Dziecko - Porady
Zakupy dla dzieci
Odzież dziecięca
Wózki dla dzieci
Foteliki dla dziecka
Zabawki
Pokój dziecięcy
Akcesoria dla mamy i dziecka
Wydarzenia dla Rodziców i Dzieci
Bajki i wierszyki dla dzieci
Kolorowanki
Gry i zabawy dla dzieci
Kuchnia dla dzieci - Przepisy
Mam dziecko - zdjęcia dzieci


 
Przeczytaj także
» Kalendarz ciąży - Tydzień 10
» Recykling od małego z misialala.pl
» TANTUM ROSA
» Ochrona brodawek
» Po co te skurcze...
» Woskowe pisanki
» Zdrowa dieta malucha
» Farma Benjamina i nowe przygody lokomotywy Tomka już w kwietniu na Jim Jam!
» Tajniki skutecznej depilacji
» Pogrzeb - Czy zabierać dziecko ?
» Kalendarz ciąży - Tydzień 34
» Szybka i skuteczna ulga w gorączce
» Tylko w Tik-tak.pl! Raport - Najpopularniejsze foteliki samochodowe
» Zgadnij - zgadula...
» 3 etapy rozwoju dziecka
» Za mało żłobków
» Teatralna przygoda dla najmłodszych w IKEA Łódź
» Co wolno a czego nie wolno
» Niepokojące objawy podczas ciąży
» Mamo już jestem

Tik-takowa sonda
Gdzie rodziłaś swoje dziecko?

W szpitalu
W klinice
W domu

  + wyniki

 
Wyprawka dla dziecka  Rodzice  Strach przed porodem  Zabawki   Ciąża tydzień po tygodniu Jaka dieta w ciąży Moda ciążowa Rozstępy w ciąży  Przebieg porodu


P O L E C A M Y:

Moda, Uroda, Kosmetyki, Fryzury, Plotki:
Serwis dla kobiet NaObcasach.plWszelkie porady i artykuły z tematyki Ciąża, Poród, Dziecko zawarte w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym. Konsultuj się zawsze z lekarzem! Kopiowanie, powielanie, rozpowszechnianie treści i fotografii bez zgody redakcji zabronione.

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2006-2010 Kwiatkowski Media Networks / reklama / kontakt