Ciąża, Dziecko, Poród - Tik-tak.pl
Przed ciążą Ciąża Poród Dziecko Kolorowanki Gry Online Forum
Reklama w Tik-tak.pl
Kalendarz ciąży - Tydzień 30
Ciąża w 30 tygodniu | 30 tydzień ciąży | Kalendarz ciąży | Ciąża tydzień po tygodniu | Kalendarzyk ciąży | Objawy ciąży w 30 tygodniu | Jakie badania w 30 tygodniu ciąży | Kalendarz 30 TC |

Ciąża tydzień po tygodniu - Tydzień 30 - Dziecko podkurcza nóżki i krzyżuje rączki - przyjmuje wygodną pozycje embrionalną...Jak rozwija się Twoje dziecko:

Maluch intensywnie przygotowuje się do oddychania poza ciałem matki. Kurczy mięśnie przepony i niekiedy płyn owodniowy dostaje się do płuc, wtedy to dzidzia ma czkawkę! Już teraz ma wykształcony zmysł węchu! Zapamiętany zapach matki z życia płodowego pomaga mu po drugiej stronie w namierzeniu mamy i uspokaja go. Maluch przyjmuje wygodną pozycje embrionalna, krzyżując ręce i podkurczając nóżki. W tym czasie niektóre maluchy ustawiają się główką w dół i tak już zostają, aż do momentu przyjścia na świat. Waga wynosi 1350 gram, wzrost 28 cm!

Co się dzieje z Tobą Mamo:

To dziwne miarowe pulsowanie w brzuchu to bicie serca dzidziusia? Nie. To jest zwykła czkawka! Nie martw się malcowi nic nie grozi.

Profilaktyka i zalecane badania:

Zwiększ spożywanie produktów zawierających duże ilości Białka, witaminy C, wapnia i żelaza. W ostatnim etapie ciąży dziecko ma ogromne zapotrzebowanie na te składniki. Kontroluj Swoje ciśnienie tętnicze i wagę.

Przez cały okres ciąży regularnie się odżywiaj – Twoja dieta musi być urozmaicona, lekkostrawna, bogata w chude mięso, ryby morskie, warzywa, owoce, ziarna. Unikaj słodyczy i pij przynajmniej 2 litry płynów dziennie. Zrezygnuj z picia kawy, palenia papierosów i picia alkoholu.

Z pamiętnika młodej mamy:

Jeszcze tylko 10 tygodni! Albo mniej…? Musze się zastanowić, czy nie lepiej będzie dla mnie i małej, jeśli już teraz zrobię sobie przerwę w pracy. Na najbliższej wizycie u lekarza porozmawiam z nim, bo fizycznie czuje się coraz gorzej. Nie chce, żeby coś było nie tak. Chyba nadszedł też czas na wybór szpitala. Koniecznie muszę go wcześniej odwiedzić! Wtedy, gdy przyjdzie TEN moment, nie będę się czuć obco w nowym dla mnie szpitalnym pomieszczeniu. Może poznam podczas odwiedzin jakąś sympatyczną położną? Chociaż wiem, że miarowe pulsowanie mojego brzucha to czkawka, i tak się zastanawiam i niepokoje czy z małą wszystko dobrze. Oj, coraz więcej myślę o porodzie. Zawsze bałam się szpitali, nie mówiąc już o igłach, zastrzykach, tych wszystkich kroplówkach i narzędziach medycznych! Duże BRRRRR!
forum ciąża, forum dla rodziców, forum dziecko

Antykoncepcja
Chcę być w ciąży
Ciąża - Porady
Kalendarz ciąży - tydzień
Kalendarz ciąży - miesiąc
Kalendarz ciąży - trymestr
Odzież ciążowa
Zdrowie w ciąży
Uroda w ciąży
Wszystko o porodzie
Mój poród
Zdrowie dziecka
Wychowanie dziecka
Dziecko - Porady
Zakupy dla dzieci
Odzież dziecięca
Wózki dla dzieci
Foteliki dla dziecka
Zabawki
Pokój dziecięcy
Akcesoria dla mamy i dziecka
Wydarzenia dla Rodziców i Dzieci
Bajki i wierszyki dla dzieci
Kolorowanki
Gry i zabawy dla dzieci
Kuchnia dla dzieci - Przepisy
Mam dziecko - zdjęcia dzieci


 
Przeczytaj także
» Badania prenatalne
» Gryzak MAM Cooler - sposób na ząbkowanie
» Gry i zabawy dla dzieci - 8 miesiąc
» Gry planszowe Egmontu przyjazne dzieciom
» Kalendarz ciąży - Tydzień 36
» Szybka i skuteczna ulga w gorączce
» Lullaby - Nowy sklep w Warszawie
» Kalendarz ciąży - Miesiąc 8
» W oczekiwaniu na dziecko - poradnik
» Samochodowe gry i zabawy
» Ochrona brodawek
» VIII Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy
» Tata też może być mamą
» Kalendarz ciąży - Miesiąc 1
» Dlaczego dziecko nie chce jeść z butelki ?
» Zabawa na zdrowie
» 7 faktów o monitorach oddechu
» Kokoszka kaszkę ważyła...
» Tylko dla rodziców
» Cienie

Tik-takowa sonda
Gdzie rodziłaś swoje dziecko?

W szpitalu
W klinice
W domu

  + wyniki

 
Wyprawka dla dziecka  Rodzice  Strach przed porodem  Zabawki   Ciąża tydzień po tygodniu Jaka dieta w ciąży Moda ciążowa Rozstępy w ciąży  Przebieg porodu


P O L E C A M Y:

Moda, Uroda, Kosmetyki, Fryzury, Plotki:
Serwis dla kobiet NaObcasach.plWszelkie porady i artykuły z tematyki Ciąża, Poród, Dziecko zawarte w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym. Konsultuj się zawsze z lekarzem! Kopiowanie, powielanie, rozpowszechnianie treści i fotografii bez zgody redakcji zabronione.

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2006-2010 Kwiatkowski Media Networks / reklama / kontakt