Ciąża, Dziecko, Poród - Tik-tak.pl
Przed ciążą Ciąża Poród Dziecko Kolorowanki Gry Online Forum
Reklama w Tik-tak.pl
Kalendarz ciąży - Tydzień 29
Ciąża w 29 tygodniu | 29 tydzień ciąży | Kalendarz ciąży | Ciąża tydzień po tygodniu | Kalendarzyk ciąży | Objawy ciąży w 29 tygodniu | Jakie badania w 29 tygodniu ciąży | Kalendarz 29 TC |

Ciąża tydzień po tygodniu - Tydzień 29 - Podczas snu malucha można zauważyć szybki ruch gałek ocznych to tzw. faza REM...Jak rozwija się Twoje dziecko:

Nadnercza malucha produkują już teraz hormony takie jak androgeny i estrogeny, które będą miały za zadanie produkować u matki prolaktynę odpowiedzialną za wytwarzanie pokarmu.  Dziecko dużo śni, a podczas snu można zaobserwować szybki ruch gałek ocznych, co określa się mianem fazy REM. Nie jest to do końca potwierdzone, ale w fazie REM maluch ma rzekomo ćwiczyć intensywnie przetwarzając dane. Ruchy malca są coraz bardziej silne. Ich prawidłowa częstotliwość to 10 ruchów na godzinę. Waga 1250 gram, wzrost 27 cm, a przy wyprostowanych nóżkach 37 cm!

Co się dzieje z Tobą Mamo:

Masz spory kłopot ze spaniem. Nawet na boku. Spróbuj leżąc na boku włożyć pod opadający brzuszek płaską poduszeczkę i między uda drugą szerszą. Pomoże? Na pewno! Coraz częściej zmierzasz myślami do porodu. Zastanawiasz się jak to będzie, kiedy się rozpocznie i czy rozpoznasz jego sygnały. Nie martw się! Jeszcze żadna kobieta na świecie nie przegapiła swojego porodu! Natura się przypomina w odpowiednim momencie.

Profilaktyka i zalecane badania:

Podczas wizyty u lekarza, możesz zapytać o konieczność przyjmowania preparatów zawierających żelazo. Lekarz może Ci zezwolić je zażywać tylko na podstawie wyniku badania przy wystąpieniu niedoboru w organizmie. Standardowo wykonaj morfologię krwi i badanie moczu. Kontroluj Swoje ciśnienie tętnicze i wagę.

Przez cały okres ciąży regularnie się odżywiaj – Twoja dieta musi być urozmaicona, lekkostrawna, bogata w chude mięso, ryby morskie, warzywa, owoce, ziarna. Unikaj słodyczy i pij przynajmniej 2 litry płynów dziennie. Zrezygnuj z picia kawy, palenia papierosów i picia alkoholu.

Z pamiętnika młodej mamy:

Wyjątkowo szybko biegnie mi teraz czas. Tylko, że już nie ta forma, co parę tygodni temu. Nie mogę zasnąć. Brzuszek jest już sporawy. Ogarnia mnie jakiś dziwny niepokój. Teraz czuje się jak typowa „ciężarówka”! Ociężała i powolna. Gdy mnie dopada chandra głaskam brzuszek i trochę plotkuje z moją malutką, jak na razie to tylko monolog;) Ale jest jedna dobra wiadomość! Nareszcie mamy finałową piątkę imion żeńskich. Trzeba było pól roku, żeby wyłonić 5 imion, teraz musimy zdecydować, które z nich zostanie… A, mamy tez jedno zapasowe męskie, tak w razie, czego, gdyby się okazało, że wprawne oko ginekologa zawiodło jednak i nie będzie dziewczynki tylko chłopiec. Ale tak naprawdę nie jest dla nas ważna płeć. Oboje z mężem, pragniemy tylko zdrowego dzidziusia. Płeć mniej istotna.
forum ciąża, forum dla rodziców, forum dziecko

Antykoncepcja
Chcę być w ciąży
Ciąża - Porady
Kalendarz ciąży - tydzień
Kalendarz ciąży - miesiąc
Kalendarz ciąży - trymestr
Odzież ciążowa
Zdrowie w ciąży
Uroda w ciąży
Wszystko o porodzie
Mój poród
Zdrowie dziecka
Wychowanie dziecka
Dziecko - Porady
Zakupy dla dzieci
Odzież dziecięca
Wózki dla dzieci
Foteliki dla dziecka
Zabawki
Pokój dziecięcy
Akcesoria dla mamy i dziecka
Wydarzenia dla Rodziców i Dzieci
Bajki i wierszyki dla dzieci
Kolorowanki
Gry i zabawy dla dzieci
Kuchnia dla dzieci - Przepisy
Mam dziecko - zdjęcia dzieci


 
Przeczytaj także
» Kalendarz ciąży - Tydzień 19
» Recykling od małego z misialala.pl
» Kręgle dla najmłodszych
» Kalendarz ciąży - Tydzień 13
» Dziecko - Jak kształtuje się tożsamość i samodzielność
» Astma - walka o każdy oddech
» Kalendarz ciąży - Tydzień 30
» Autorskie warsztaty wokalne Karoliny Glazer
» Patataj, patataj
» Kalendarz ciąży - Tydzień 38
» Ryby w ciąży
» Pierwszy raz na kolonie
» Groźne ukąszenia i użądlenia
» Waga w ciąży
» Rodzinny wypad za miasto
» Wiosenna Siła Serca
» Kalendarz ciąży - Tydzień 35
» Pulpety z indyka dla dzieci od 10 miesiąca
» Porady psychologa - Dlaczego dziecko płacze?
» W poniedziałek...

Tik-takowa sonda
Gdzie rodziłaś swoje dziecko?

W szpitalu
W klinice
W domu

  + wyniki

 
Wyprawka dla dziecka  Rodzice  Strach przed porodem  Zabawki   Ciąża tydzień po tygodniu Jaka dieta w ciąży Moda ciążowa Rozstępy w ciąży  Przebieg porodu


P O L E C A M Y:

Moda, Uroda, Kosmetyki, Fryzury, Plotki:
Serwis dla kobiet NaObcasach.plWszelkie porady i artykuły z tematyki Ciąża, Poród, Dziecko zawarte w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym. Konsultuj się zawsze z lekarzem! Kopiowanie, powielanie, rozpowszechnianie treści i fotografii bez zgody redakcji zabronione.

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2006-2010 Kwiatkowski Media Networks / reklama / kontakt