Ciąża, Dziecko, Poród - Tik-tak.pl
Przed ciążą Ciąża Poród Dziecko Kolorowanki Gry Online Forum
Reklama w Tik-tak.pl
Kalendarz ciąży - Tydzień 25
Ciąża w 25 tygodniu | 25 tydzień ciąży | Kalendarz ciąży | Ciąża tydzień po tygodniu | Kalendarzyk ciąży | Objawy ciąży w 25 tygodniu | Jakie badania w 25 tygodniu ciąży | Kalendarz 25 TC |

Ciąża tydzień po tygodniu - Tydzień 25 - Maluszek rączkami stara się schwytać pępowinę...Jak rozwija się Twoje dziecko:

Maluch wyczuwa doskonale swoje otoczenie dotykając ścian macicy rączkami i nóżkami. Rączkę zwija nawet w piąstkę! Zdarzają się też, próby chwytania za pępowinę! Słyszy i rozpoznaje głos matki. Teraz wazy 700 gram i ma 23 cm!

Co się dzieje z Tobą Mamo:

I znowu możesz mieć problemy ze zgagą. Staraj się jeść mniejsze porcje i wybierać pokarmy mniej tłuste. Nie obawiaj się, jeśli zauważysz większą wrażliwość oka na światło. Powoduje to zmniejszenie ilości płynów w oku. W przypadku dużego dyskomfortu sięgnij po tak zwane sztuczne łzy, aby nawilżyć oko. Nieustannie kształtuje się Twój profil macierzyństwa. Wracając do czasów dzieciństwa analizujesz sytuacje, których Ty, jako matka, nie chciałabyś powtarzać w relacji do własnego dziecka. Snujesz plany i założenia dotyczące wychowania malucha.

Profilaktyka i zalecane badania:

Czas na wizytę u lekarza prowadzącego Twoja ciążę. Pamiętaj, że jeśli masz jakiekolwiek obawy lub przypuszczenia, co do stanu zdrowia Twojego dziecka lub własnego samopoczucia zawsze pytaj lekarza. Najczęściej niepotrzebnie się zamartwiasz niepokojącymi Cie symptomami, które w rezultacie nie oznaczają nic groźnego. Kontroluj Swoje ciśnienie tętnicze i wagę.

Przez cały okres ciąży regularnie się odżywiaj – Twoja dieta musi być urozmaicona, lekkostrawna, bogata w chude mięso, ryby morskie, warzywa, owoce, ziarna. Unikaj słodyczy i pij przynajmniej 2 litry płynów dziennie. Zrezygnuj z picia kawy, palenia papierosów i picia alkoholu.

Z pamiętnika młodej mamy:

Dzisiaj znowu miałam wizytę u lekarza ginekologa. Zabawne, ale wyjście na wizytę kojarzy mi się ze spotkaniem towarzyskim. W poczekalni można dowiedzieć się tyle ciekawych rzeczy! No i oczywiście dużo rozmawiam z moją koleżanką po „fachu” Elką, która ma wizyty ustawione tak jak ja. Dzisiaj niestety się okazało, że Elka będzie musiała iść na L4 i poleżeć trochę w łóżku. Miała jakieś częste skurcze podbrzusza, bóle w krzyżach i lekarz zalecił jej więcej odpoczynku. Żal mi się jej zrobiło, bo się bardzo zmartwiła czy z dzidzia wszystko będzie dobrze. Ale podobno to nic poważnego tylko musi zwolnic tempo. Teraz tak się zastanawiam, czy ja przypadkiem nie za bardzo „szaleję” jak na mój stan…? Cały czas pracuję. Ale nie zauważyłam nic niepokojącego. Ciekawe, od czego to zależy, ze niektóre kobietki mogą sobie pozwolić na więcej ruchu, a inne muszą go ograniczyć?
forum ciąża, forum dla rodziców, forum dziecko

Antykoncepcja
Chcę być w ciąży
Ciąża - Porady
Kalendarz ciąży - tydzień
Kalendarz ciąży - miesiąc
Kalendarz ciąży - trymestr
Odzież ciążowa
Zdrowie w ciąży
Uroda w ciąży
Wszystko o porodzie
Mój poród
Zdrowie dziecka
Wychowanie dziecka
Dziecko - Porady
Zakupy dla dzieci
Odzież dziecięca
Wózki dla dzieci
Foteliki dla dziecka
Zabawki
Pokój dziecięcy
Akcesoria dla mamy i dziecka
Wydarzenia dla Rodziców i Dzieci
Bajki i wierszyki dla dzieci
Kolorowanki
Gry i zabawy dla dzieci
Kuchnia dla dzieci - Przepisy
Mam dziecko - zdjęcia dzieci


 
Przeczytaj także
» Idealny makijaż na lato
» Kalendarz ciąży - Tydzień 36
» Dlaczego Ona ciągle płacze ?
» Dieta dziecka: Witaminy, minerały i kwasy tłuszczowe
» Kwas foliowy - niezbędny w ciąży
» Niemowlak na Giewoncie
» Zdrowa dieta dla malucha
» Ciemieniucha - można jej zaradzić
» FEMINELLA VAGI C
» Tosi, tosi...
» Kalendarz ciąży - Tydzień 1
» Kalendarz ciąży - Tydzień 15
» Jak uodpornić malucha ?
» Clarks - kolekcja butów dla najmłodszych
» Zabawa z czapką
» Kalendarz ciąży - Tydzień 21
» Ochrona brodawek
» Kalendarz ciąży - Tydzień 14
» Kolonie - Jak dobrze wybrać ?
» Kalendarz ciąży - Trymestr 1

Tik-takowa sonda
Gdzie rodziłaś swoje dziecko?

W szpitalu
W klinice
W domu

  + wyniki

 
Wyprawka dla dziecka  Rodzice  Strach przed porodem  Zabawki   Ciąża tydzień po tygodniu Jaka dieta w ciąży Moda ciążowa Rozstępy w ciąży  Przebieg porodu


P O L E C A M Y:

Moda, Uroda, Kosmetyki, Fryzury, Plotki:
Serwis dla kobiet NaObcasach.plWszelkie porady i artykuły z tematyki Ciąża, Poród, Dziecko zawarte w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym. Konsultuj się zawsze z lekarzem! Kopiowanie, powielanie, rozpowszechnianie treści i fotografii bez zgody redakcji zabronione.

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2006-2010 Kwiatkowski Media Networks / reklama / kontakt