Ciąża, Dziecko, Poród - Tik-tak.pl
Przed ciążą Ciąża Poród Dziecko Kolorowanki Gry Online Forum
Reklama w Tik-tak.pl
Kalendarz ciąży - Tydzień 24
Ciąża w 24 tygodniu | 24 tydzień ciąży | Kalendarz ciąży | Ciąża tydzień po tygodniu | Kalendarzyk ciąży | Objawy ciąży w 24 tygodniu | Jakie badania w 24 tygodniu ciąży | Kalendarz 24 TC |

Ciąża tydzień po tygodniu - Tydzień 24 - Maluch ma już rozwinięte wszystkie narządy, jednak nadal odżywia się przez łożysko...Jak rozwija się Twoje dziecko:

Płuca dziecka przygotowują się do samodzielnego oddychania. Wytwarzają substancję surfaktant, która zapobiega sklejaniu i zapadaniu się pęcherzyków płucnych podczas wdechu, co ułatwia prawidłowe oddychanie. Maluch ma już w pełni rozwinięte wszystkie narządy, jednak cały czas odżywia się przez łożysko. Te natomiast, przekazuje w krwi tlen i zatrzymuje toksyny, tak, aby nie docierały do dziecka. Okresy snu i czuwania malucha zaczynają się wyraźnie zaznaczać. Głośny dźwięk może je nawet obudzić. Waga i wzrost sporo się powiększają 550 gram i 22 cm!

Co się dzieje z Tobą Mamo:

Skóra na Twoim ciągle rosnącym brzuszku może się zbyt szybko rozciągać, co powoduje rozstępy. Aby temu zapobiec stosuj kremy lub maści przeciw powstawaniu rozstępów, dostępne w aptece i przeznaczone dla kobiet ciężarnych. Po rozwiązaniu pozwoli Ci to uniknąć nieestetycznych blizn, jakie pozostawiają po sobie rozstępy na skórze. Jeśli ciągle jeszcze pracujesz, nie męcz się w butach na wysokim obcasie. Pamiętaj, że ważne jest wygodne i nieopinające za mocno brzucha ubranie i buty na niskim obcasie, które ułatwią krążenie w Twoich nogach nie przyczyniając się do powstawania żylaków.

Profilaktyka i zalecane badania:

Wskazane jest wykonanie testu na poziom glukozy we krwi, który pozwoli na wykluczenie cukrzycy występującej u kobiet ciężarnych. Jej obecność mogłaby powodować za szybki wzrost dziecka, co spowodowałoby w końcu ciąży konieczność wykonania cięcia cesarskiego. Badanie polega na wypiciu bardzo słodkiego roztworu glukozy i po 2 godzinach pobiera się krew do badania laboratoryjnego. Kontroluj Swoje ciśnienie tętnicze i wagę.

Przez cały okres ciąży regularnie się odżywiaj – Twoja dieta musi być urozmaicona, lekkostrawna, bogata w chude mięso, ryby morskie, warzywa, owoce, ziarna. Unikaj słodyczy i pij przynajmniej 2 litry płynów dziennie. Zrezygnuj z picia kawy, palenia papierosów i picia alkoholu.

Z pamiętnika młodej mamy:

Coraz trudniej jest mi wysiedzieć w pracy. Nie chodzi już o moje nogi, które i tak dają mi się we znaki, ale nie mogę się skupić na pracy. Dobrze, że udaje mi się to jakoś to ukryć. Moja znajoma ma kartę rabatową do hurtowni ubranek i akcesoriów niemowlęcych. Przy zakupie jednorazowo większej ilości rzeczy są dodatkowe obniżki. Ale póki, co nie będę robić żadnych zakupów dla małej. Jeszcze nie teraz. Mamy czas. Wczoraj trochę bajdurzyłam z ta znajomą przez telefon i jutro się spotykamy, ma mi pożyczyć tą kartę. Już niedługo się przyda.
forum ciąża, forum dla rodziców, forum dziecko

Antykoncepcja
Chcę być w ciąży
Ciąża - Porady
Kalendarz ciąży - tydzień
Kalendarz ciąży - miesiąc
Kalendarz ciąży - trymestr
Odzież ciążowa
Zdrowie w ciąży
Uroda w ciąży
Wszystko o porodzie
Mój poród
Zdrowie dziecka
Wychowanie dziecka
Dziecko - Porady
Zakupy dla dzieci
Odzież dziecięca
Wózki dla dzieci
Foteliki dla dziecka
Zabawki
Pokój dziecięcy
Akcesoria dla mamy i dziecka
Wydarzenia dla Rodziców i Dzieci
Bajki i wierszyki dla dzieci
Kolorowanki
Gry i zabawy dla dzieci
Kuchnia dla dzieci - Przepisy
Mam dziecko - zdjęcia dzieci


 
Przeczytaj także
» Powrót do dzieciństwa w jedną chwilę - z prażynkami AROMAT
» Rodzinny poród
» Pielęgnacja małego dziecka
» Mądra zabawa, czyli Playhouse Disney na DVD Kolejna odsłona 5. marca
» Kalendarz ciąży - Tydzień 9
» Dlaczego dzieci powinny pić mleko?
» Jak być dobrym rodzicem ?
» Mini pizza ? stworzona specjalnie dla dzieci
» Kalendarz ciąży - Tydzień 4
» Ile kosztuje utrzymanie dziecka ?
» Dzwonek telefonu i...
» Kalendarz ciąży - Tydzień 26
» Pokoloruj pokój swojego dziecka
» Kalendarz ciąży - Tydzień 27
» Nowa atrakcja na koncertach Magiczna Muzyka Disneya!
» Gry i zabawy dla dzieci - 8 miesiąc
» Wkładki Laktacyjne MAM Breast Pads
» Tata ważny przed i po porodzie
» Mój maluch ma biegunkę
» Zaskocz niejadka

Tik-takowa sonda
Gdzie rodziłaś swoje dziecko?

W szpitalu
W klinice
W domu

  + wyniki

 
Wyprawka dla dziecka  Rodzice  Strach przed porodem  Zabawki   Ciąża tydzień po tygodniu Jaka dieta w ciąży Moda ciążowa Rozstępy w ciąży  Przebieg porodu


P O L E C A M Y:

Moda, Uroda, Kosmetyki, Fryzury, Plotki:
Serwis dla kobiet NaObcasach.plWszelkie porady i artykuły z tematyki Ciąża, Poród, Dziecko zawarte w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym. Konsultuj się zawsze z lekarzem! Kopiowanie, powielanie, rozpowszechnianie treści i fotografii bez zgody redakcji zabronione.

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2006-2010 Kwiatkowski Media Networks / reklama / kontakt