Ciąża, Dziecko, Poród - Tik-tak.pl
Przed ciążą Ciąża Poród Dziecko Kolorowanki Gry Online Forum
Reklama w Tik-tak.pl
Kalendarz ciąży - Tydzień 23
Ciąża w 23 tygodniu | 23 tydzień ciąży | Kalendarz ciąży | Ciąża tydzień po tygodniu | Kalendarzyk ciąży | Objawy ciąży w 23 tygodniu | Jakie badania w 23 tygodniu ciąży | Kalendarz 23 TC |

Ciąża tydzień po tygodniu - Tydzień 23 - Jeśli Twoje dziecko zdecydowałoby o przyjściu na świat już teraz, dzięki rozwojowi nauki miałoby szanse na przeżycie...Jak rozwija się Twoje dziecko:

Teraz bardzo szybko rozwija się skóra. Tworzy się w niej pigment, który nada jej właściwy odcień. Skóra tworzy się szybciej niż tkanka tłuszczowa, dlatego sprawia wrażenie mocno pofałdowanej. Płód przypomina małego noworodka tylko bardziej wychudzonego. Jeśli teraz maluch zdecydowałby o przyjściu na świat, dzięki dużym postępom naukowym miałby szansę na przeżycie. Jego aktywność fizyczna wzrasta, przez co ruchy są bardziej nasilone. Waga 450 gram i 20 cm wzrostu!

Co się dzieje z Tobą Mamo:

Przeżywasz bardzo radosne chwile! A wszystko za sprawą Twojego dziecka, które teraz mając jeszcze sporo miejsca w macicy fika koziołki, kopie i wykonuje energiczne zwroty ciała. Zastanawiacie się wspólnie z mężem, czy ta wystająca z boku brzuszka część ciała malucha to była rączka czy może nóżka? Każda matka nigdy nie zapomina harców swojego dziecka z okresu ciąży. No, ale Twój stan daje się również we znaki. Możesz mieć zwłaszcza teraz spore problemy ze snem. I tak już będzie do końca ciąży. Zrelaksuj się słuchając spokojnej muzyki, wtul się w ramiona męża, a na pewno łatwiej Ci będzie zasnąć. Jak bardziej wskazana pozycją snu w czasie ciąży jest spanie na boku, ze względu na drożność krwioobiegu. Możesz odczuwać kurcze w nogach, najczęściej w okolicach łydek. Powiedz o tym swojemu lekarzowi, prawdopodobnie zleci Ci zażywanie preparatów magnezowych.

Profilaktyka i zalecane badania:

Kontroluj Swoje ciśnienie tętnicze i wagę.

Przez cały okres ciąży regularnie się odżywiaj – Twoja dieta musi być urozmaicona, lekkostrawna, bogata w chude mięso, ryby morskie, warzywa, owoce, ziarna. Unikaj słodyczy i pij przynajmniej 2 litry płynów dziennie. Zrezygnuj z picia kawy, palenia papierosów i picia alkoholu.

Z pamiętnika młodej mamy:

Dzisiaj rano, gdy się obudziłam i chciałam wstać, złapał mnie bolesny przykurcz łydki… ajjj, jeszcze teraz pamiętam jak bolało. Muszę na następnej wizycie powiedzieć o tym mojemu lekarzowi. Ale za to, jaką miałam radochę podczas jazdy autobusem do pracy! Siedzę sobie i nagle czuje jak mała się rusza (mówię już „mała” skoro ma być dziewczynka…;) ale nie są to jakieś przeciętne ruchy. Mój brzuch wygląda jak pulsujące jajo, co chwilę gdzie niegdzie pojawia się niewyraźny kształt i od razu znika… kobieta siedząca naprzeciwko mnie nie mogła tego nie zauważyć. Uśmiechnęła się do mnie i powiedziała, „Ale dokazuje maluch dokazuje!” Takie proste, a takie miłe.
forum ciąża, forum dla rodziców, forum dziecko

Antykoncepcja
Chcę być w ciąży
Ciąża - Porady
Kalendarz ciąży - tydzień
Kalendarz ciąży - miesiąc
Kalendarz ciąży - trymestr
Odzież ciążowa
Zdrowie w ciąży
Uroda w ciąży
Wszystko o porodzie
Mój poród
Zdrowie dziecka
Wychowanie dziecka
Dziecko - Porady
Zakupy dla dzieci
Odzież dziecięca
Wózki dla dzieci
Foteliki dla dziecka
Zabawki
Pokój dziecięcy
Akcesoria dla mamy i dziecka
Wydarzenia dla Rodziców i Dzieci
Bajki i wierszyki dla dzieci
Kolorowanki
Gry i zabawy dla dzieci
Kuchnia dla dzieci - Przepisy
Mam dziecko - zdjęcia dzieci


 
Przeczytaj także
» Ogólnopolski sondaż wśród rodziców dzieci z alergią pokarmową
» Zadławienie lub zakrztuszenie - co zrobić ?
» Kalendarz ciąży - Tydzień 36
» In Vitro
» Antybiotyk - kiedy niezbędny ?
» Kalendarz ciąży - Tydzień 4
» Kalendarz ciąży - Miesiąc 2
» Masaż niemowlęcia
» Jak zadbać o zdrowie i komfort swojego dziecka - gustowne czapeczki i kapelusze na każdą porę roku
» Mój maluch ma biegunkę
» W oczekiwaniu na dziecko - poradnik
» Popularne wózki dla dzieci - Raport Skąpiec.pl dla Tik-tak.pl
» Pieluchy Huggies JEANS - limitowana kolekcja
» Kąpiel malucha
» Boję się porodu
» Kalendarz ciąży - Tydzień 5
» Zamiana
» Mini pizza ? stworzona specjalnie dla dzieci
» Groźne ukąszenia i użądlenia
» Naczyniaki u dziecka

Tik-takowa sonda
Gdzie rodziłaś swoje dziecko?

W szpitalu
W klinice
W domu

  + wyniki

 
Wyprawka dla dziecka  Rodzice  Strach przed porodem  Zabawki   Ciąża tydzień po tygodniu Jaka dieta w ciąży Moda ciążowa Rozstępy w ciąży  Przebieg porodu


P O L E C A M Y:

Moda, Uroda, Kosmetyki, Fryzury, Plotki:
Serwis dla kobiet NaObcasach.plWszelkie porady i artykuły z tematyki Ciąża, Poród, Dziecko zawarte w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym. Konsultuj się zawsze z lekarzem! Kopiowanie, powielanie, rozpowszechnianie treści i fotografii bez zgody redakcji zabronione.

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2006-2010 Kwiatkowski Media Networks / reklama / kontakt