Ciąża, Dziecko, Poród - Tik-tak.pl
Przed ciążą Ciąża Poród Dziecko Kolorowanki Gry Online Forum
Reklama w Tik-tak.pl
Kalendarz ciąży - Tydzień 20
Ciąża w 20 tygodniu | 20 tydzień ciąży | Kalendarz ciąży | Ciąża tydzień po tygodniu | Kalendarzyk ciąży | Objawy ciąży w 20 tygodniu | Jakie badania w 20 tygodniu ciąży | Kalendarz 20 TC |

Ciąża tydzień po tygodniu - Tydzień 20 - Twój maluch ma już za sobą połowę drogi, rosną mu włoski i paznokcie...Jak rozwija się Twoje dziecko:

Malec ma przed sobą jeszcze połowę drogi, zanim przyjdzie na świat. Teraz pod warstwa mazi rozwijają się spokojnie wszystkie warstwy skóry. Rosną paznokcie i włosy dziecka. Na tym etapie wykształcone komórki nerwowe odpowiadające za poszczególne narządy zmysłów rozpoczynają swoją pracę. Dziecko doskonali zmysł równowagi, zapamiętując ruch kołysania podczas chodzenia mamy i miarowego oddychania. Gdy mama bierze zbyt ciepły lub za zimny prysznic, maluszek reaguje poruszając się żywo. Maluch waży 260 gram i ma 16 cm wzrostu!

Co się dzieje z Tobą Mamo:

Możesz odczuwać dyskomfort w oczach i mieć problemy z wyraźnym widzenie. W okresie ciąży jest to normalne i po porodzie zazwyczaj wraca do normy. Wyobraź sobie, że dno Twojej macicy znajduje się teraz na wysokości Twojego pępka! Z biegiem czasu będzie podnosić się jeszcze wyżej.

Profilaktyka i zalecane badania:

Najczęściej teraz właśnie na podstawie wykonanego badania USG, można ocenić rozmiar, położenie dziecka, a także widoczne w tym czasie wady w budowie ciała i organów wewnętrznych. Jeśli szczęście będzie sprzyjało być może uda się już teraz określić płeć dziecka? Dlatego nie wahaj się właśnie teraz wykonać USG. Przyjmuj stale zalecony preparat witaminowy. Kontroluj Swoje ciśnienie tętnicze i wagę.

Przez cały okres ciąży regularnie się odżywiaj – Twoja dieta musi być urozmaicona, lekkostrawna, bogata w chude mięso, ryby morskie, warzywa, owoce, ziarna. Unikaj słodyczy i pij przynajmniej 2 litry płynów dziennie. Zrezygnuj z picia kawy, palenia papierosów i picia alkoholu.

Z pamiętnika młodej mamy:

Byliśmy z mężem na usg. Ale jazda! Emocje jak napięty sznurek! Wiedzieliśmy, że być może lekarz będzie mógł już określić płeć naszego bąbla… i pewnie jesteś ciekawa, co powiedział..? Ku naszej ogromnej radosze, stwierdził podczas badania, że będziemy mieć córeczkę! I znowu łzy..Jak przy pierwszym usg. Łzy radości. W drodze powrotnej do domu tak żywo dyskutowaliśmy na temat tego czy mówić przyszłym dziadkom i reszcie rodziny o płci czy jeszcze nie, że zajechaliśmy się o jakieś 5 przystanków autobusowych za daleko…. Tak jakbyśmy nie znali drogi do domu, hahaha! Oczywiście wieczorem był tylko jeden najważniejszy temat: IMIĘ. I tu się zaczęła jazda pod prąd… typów wiele, brak zdecydowania i wiele innych dziwacznych powodów i okazało się, że to nie jest takie proste wybrać imię dla swojego dziecka! Ale stwierdziliśmy oboje, że damy sobie jeszcze teraz na luz. Powolniutku bez pośpiechu. Mamy przecież jeszcze sporo czasu.
forum ciąża, forum dla rodziców, forum dziecko

Antykoncepcja
Chcę być w ciąży
Ciąża - Porady
Kalendarz ciąży - tydzień
Kalendarz ciąży - miesiąc
Kalendarz ciąży - trymestr
Odzież ciążowa
Zdrowie w ciąży
Uroda w ciąży
Wszystko o porodzie
Mój poród
Zdrowie dziecka
Wychowanie dziecka
Dziecko - Porady
Zakupy dla dzieci
Odzież dziecięca
Wózki dla dzieci
Foteliki dla dziecka
Zabawki
Pokój dziecięcy
Akcesoria dla mamy i dziecka
Wydarzenia dla Rodziców i Dzieci
Bajki i wierszyki dla dzieci
Kolorowanki
Gry i zabawy dla dzieci
Kuchnia dla dzieci - Przepisy
Mam dziecko - zdjęcia dzieci


 
Przeczytaj także
» Zone Reality - maj pełen emocji
» Palenie przy dziecku - czy jest bezpieczne ?
» Duży design dla małych paluszków
» Kalendarz ciąży - Trymestr 1
» Wielkanocne prasowanie
» MAM Clip - Klips do smoczka
» Nerwica u dzieci - jak ją pokonać
» WOOL STAR - spokojny sen dziecka
» Kalendarz ciąży - Tydzień 38
» Skóra skłonna do alergii - jak o nią dbać
» BeSafe Pregnant - bezpieczeństwo przyszłych mam
» Kalendarz ciąży - Tydzień 33
» Plac zabaw na każdą pogodę
» Wielki konkurs Instytutu Pampers
» Jak aktywność i zabawy ruchowe mogą wpływać na rozwój małego dziecka?
» Kalendarz ciąży - Tydzień 3
» Mustela 9 Miesięcy - przełom w zapobieganiu i korygowaniu rozstępów.
» Teatrzyk
» Ćwiczymy pamięć dziecka!
» Kalendarz ciąży - Tydzień 20

Tik-takowa sonda
Gdzie rodziłaś swoje dziecko?

W szpitalu
W klinice
W domu

  + wyniki

 
Wyprawka dla dziecka  Rodzice  Strach przed porodem  Zabawki   Ciąża tydzień po tygodniu Jaka dieta w ciąży Moda ciążowa Rozstępy w ciąży  Przebieg porodu


P O L E C A M Y:

Moda, Uroda, Kosmetyki, Fryzury, Plotki:
Serwis dla kobiet NaObcasach.plWszelkie porady i artykuły z tematyki Ciąża, Poród, Dziecko zawarte w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym. Konsultuj się zawsze z lekarzem! Kopiowanie, powielanie, rozpowszechnianie treści i fotografii bez zgody redakcji zabronione.

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2006-2010 Kwiatkowski Media Networks / reklama / kontakt