Ciąża, Dziecko, Poród - Tik-tak.pl
Przed ciążą Ciąża Poród Dziecko Kolorowanki Gry Online Forum
Reklama w Tik-tak.pl
Kalendarz ciąży - Tydzień 14
Ciąża w 14 tygodniu | 14 tydzień ciąży | Kalendarz ciąży | Ciąża tydzień po tygodniu | Kalendarzyk ciąży | Objawy ciąży w 14 tygodniu | Jakie badania w 14 tygodniu ciąży | Kalendarz 14 TC |

Ciąża tydzień po tygodniu - Tydzień 14 - Tarczyca dziecka jest już w pełni rozwinięta, rozpoczyna ona produkcję hormonów...Jak rozwija się Twoje dziecko:

Poprzez ciągły przyrost komórek nerwowych całe ciało dziecka staje się wrażliwe na dotyk. Tylko głowa ze swoim czubkiem nie jest jeszcze w pełni wrażliwa. Dzieje się tak nie bez powodu, pozwala w miarę bezboleśnie przejść dziecku podczas porodu przez drogi rodne kobiety. Kostnieją żebra i kręgi. Rosną włosy i brwi. U chłopców powstaje prostata, a dziewczynkom jajniki schodzą z dotychczasowej lokacji w brzuszku do miednicy. Dzięki w pełni rozwiniętej tarczycy organizm malucha rozpoczyna produkcję hormonów. Wzrost zwiększa się do ok. 10 cm, a waga do 25 gramów!

Co się dzieje z Tobą Mamo:

Myśl, o tym, że będziesz mama wyzwala na Twojej twarzy pełen uśmiech! Cieszysz się, a zarazem wraz ze wzrostem brzuszka coraz bardziej zaczynasz się zamartwiać o stan zdrowia Twojego dziecka. Jeśli mas jakieś wątpliwości lub dręczą Cię trudne pytania, nie wahaj się porozmawiać z lekarzem prowadzącym Twoją ciążę.

Profilaktyka i zalecane badania:

Jeżeli jesteś kobietą po 35 roku życia, zazwyczaj lekarz zaproponuje Ci badanie mające na celu wykrycie zaburzeń chromosomowych takich jak Zespół Downa. To badanie nazywane jest, amniocentezą i wykonuje się je poprzez wkłucie do pęcherza owodniowego cienkiej igły i pobranie płynu do przeprowadzenia odpowiednich testów. Badanie to wykonywane jest tylko miedzy 14 a 18 tygodniem ciąży. Niesie ono bardzo niskie ryzyko spowodowania poronienia, ale jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości porozmawiaj z lekarzem. Kontroluj Swoje ciśnienie tętnicze i wagę.

Przez cały okres ciąży regularnie się odżywiaj – Twoja dieta musi być urozmaicona, lekkostrawna, bogata w chude mięso, ryby morskie, warzywa, owoce, ziarna. Unikaj słodyczy i pij przynajmniej 2 litry płynów dziennie. Zrezygnuj z picia kawy, palenia papierosów i picia alkoholu.

Z pamiętnika młodej mamy:

Dwa dni temu czułam dziwne burczenie w brzuchu. Wcześniej takiego nie miałam. Już się ucieszyłam, że to nasz mały bąbelek się rusza, ale niestety szybko wróciłam na ziemię. Przecież to dopiero początek drugiego trymestru, a ja jestem pierworódką czy pierwiastką (dobrze, że nie atomówką), i to nie jest możliwe jeszcze teraz. Kurczę!!! A ja już nie mogę się doczekać tych pierwszych ruchów… Wczoraj śmiałam się z moim ukochanym, że teraz uprawiamy naprawdę bezpieczny seks… więcej w nim strachu i obawy, żeby czasem nie zaszkodzić nagłym zwrotem czy ruchem małej dzidzi w brzuszku, niż odlotowej fantazji. No, ale co ciekawsze te obawy i ograniczenia w seksie bawią nas do rozpuku. Chyba jeszcze nigdy dotąd nie było tak wesoło w naszej sypialni.
forum ciąża, forum dla rodziców, forum dziecko

Antykoncepcja
Chcę być w ciąży
Ciąża - Porady
Kalendarz ciąży - tydzień
Kalendarz ciąży - miesiąc
Kalendarz ciąży - trymestr
Odzież ciążowa
Zdrowie w ciąży
Uroda w ciąży
Wszystko o porodzie
Mój poród
Zdrowie dziecka
Wychowanie dziecka
Dziecko - Porady
Zakupy dla dzieci
Odzież dziecięca
Wózki dla dzieci
Foteliki dla dziecka
Zabawki
Pokój dziecięcy
Akcesoria dla mamy i dziecka
Wydarzenia dla Rodziców i Dzieci
Bajki i wierszyki dla dzieci
Kolorowanki
Gry i zabawy dla dzieci
Kuchnia dla dzieci - Przepisy
Mam dziecko - zdjęcia dzieci


 
Przeczytaj także
» Dlaczego Ona ciągle płacze ?
» Lullaby - Nowy sklep w Warszawie
» Zabawa z czapką
» Pisanki
» Kalendarz ciąży - Tydzień 37
» Dlaczego dzieci powinny pić mleko?
» Czy moje dziecko ma talent muzyczny ?
» Kalendarz ciąży - Tydzień 16
» Cukrzyca u dzieci - Jak ją rozpoznać i jak z nią żyć
» 3 etapy rozwoju dziecka
» Wielkanocne prasowanie
» Kalendarz ciąży - Miesiąc 3
» Jeszcze więcej Złotych Misiów od Haribo
» Kalendarz ciąży - Tydzień 20
» Salvequick - moje ulubione plastry
» Nosidełko
» Antykoncepcja postkoitalna
» Karmienie piersią - metoda antykoncepcyjna
» Zapotrzebowanie na DHA w czasie ciąży
» Zadławienie lub zakrztuszenie - co zrobić ?

Tik-takowa sonda
Gdzie rodziłaś swoje dziecko?

W szpitalu
W klinice
W domu

  + wyniki

 
Wyprawka dla dziecka  Rodzice  Strach przed porodem  Zabawki   Ciąża tydzień po tygodniu Jaka dieta w ciąży Moda ciążowa Rozstępy w ciąży  Przebieg porodu


P O L E C A M Y:

Moda, Uroda, Kosmetyki, Fryzury, Plotki:
Serwis dla kobiet NaObcasach.plWszelkie porady i artykuły z tematyki Ciąża, Poród, Dziecko zawarte w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym. Konsultuj się zawsze z lekarzem! Kopiowanie, powielanie, rozpowszechnianie treści i fotografii bez zgody redakcji zabronione.

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2006-2010 Kwiatkowski Media Networks / reklama / kontakt