Ciąża, Dziecko, Poród - Tik-tak.pl
Przed ciążą Ciąża Poród Dziecko Kolorowanki Gry Online Forum
Reklama w Tik-tak.pl
Kalendarz ciąży - Tydzień 13
Ciąża w 13 tygodniu | 13 tydzień ciąży | Kalendarz ciąży | Ciąża tydzień po tygodniu | Kalendarzyk ciąży | Objawy ciąży w 13 tygodniu | Jakie badania w 13 tygodniu ciąży | Kalendarz 13 TC |

Ciąża tydzień po tygodniu - Tydzień 13 - Powieki Twojego dziecka tymczasowo zrastają się, wykształcają się struny głosowe...Jak rozwija się Twoje dziecko:

Teraz maluszek już tylko może ćwiczyć wykształcone układy wewnętrzne i zewnętrzne, co zresztą czyni ochoczo połykając wody płodowe, fikając koziołki, ruszając rączkami i nóżkami. Potrafi nawet włożyć kciuka do otwartych ust, ale teraz jeszcze nie ma wykształconego odruchu ssania. Wykształcają się mu struny głosowe, a powieki zrastają się tymczasowo, aby chronić rozwój siatkówki oka. Funkcje odżywiania i oczyszczania małego człowieczka cały czas pełni łożysko. W tym tygodniu pojawiają się zalążki zębów stałych. Aktualna waga malucha to 12 gramów i długość ciała 8 cm!

Co się dzieje z Tobą Mamo:

Już nie rzucasz mężowi kąśliwych uwag. Jesteś bardziej życzliwie nastawiona do otaczającego Cię świata. W dużej mierze przyczynia się do tego stanu brak dotychczasowych dolegliwości z pierwszych 12 tygodni ciąży. Drugi trymestr – a właśnie się rozpoczął jest chyba najprzyjemniejszym okresem ciąży. Zresztą sama zobaczysz!

Profilaktyka i zalecane badania:

Czas na kolejną wizytę u lekarza. W dalszym ciągu unikaj zakazanych produktów spożywczych i kontaktu z kotem. Ryzyko zakażenia toksoplazmozą występuje również w II trymestrze. W tym czasie zwracaj szczególnie uwagę na spożywanie pokarmów z dużą zawartością białka. Kontroluj Swoje ciśnienie tętnicze i wagę.

Przez cały okres ciąży regularnie się odżywiaj – Twoja dieta musi być urozmaicona, lekkostrawna, bogata w chude mięso, ryby morskie, warzywa, owoce, ziarna. Unikaj słodyczy i pij przynajmniej 2 litry płynów dziennie. Zrezygnuj z picia kawy, palenia papierosów i picia alkoholu.

Z pamiętnika młodej mamy:

Dzisiaj byłam na wizycie u ginka. Zabrałam od niego zaświadczenie dla zakładu pracy o tym, że jestem w ciąży. Poszłam z tym „ważnym’ świstkiem do szefa i …nie chce mi się dużo o tym pisać, bo wszystko opłaciłam sporym stresem, a tylko usłyszałam, że jakoś sobie poradzimy z tym problemem! Czyli moja ciąża jest problemem??? No tak. Ale ja nie będę się przejmować. Mam teraz ważniejsze sprawy, niż dąsy mojego prezesa. Ale szkoda, że nie widziałaś min moich koleżanek z pracy! Czy to była zazdrość… hmmm? Właśnie! Apropos ważnych spraw… Dzisiaj ucięłam sobie z ginekologiem pogawędkę o … seksie. Trochę mi było głupio. Ale skoro, jako lekarz zagląda między moje uda w ostatnim czasie częściej niż mój mąż, to, czym tu się krępować? Przez ostatnich kilkanaście tygodni dosłownie mdliło mnie na myśl o jakichkolwiek umizgach, a teraz… aż boję się swoich myśli, co się ze mną dzieje…? Tylko możliwości trochę ograniczone, ale jakoś sobie poradzimy z moim mężulem
forum ciąża, forum dla rodziców, forum dziecko

Antykoncepcja
Chcę być w ciąży
Ciąża - Porady
Kalendarz ciąży - tydzień
Kalendarz ciąży - miesiąc
Kalendarz ciąży - trymestr
Odzież ciążowa
Zdrowie w ciąży
Uroda w ciąży
Wszystko o porodzie
Mój poród
Zdrowie dziecka
Wychowanie dziecka
Dziecko - Porady
Zakupy dla dzieci
Odzież dziecięca
Wózki dla dzieci
Foteliki dla dziecka
Zabawki
Pokój dziecięcy
Akcesoria dla mamy i dziecka
Wydarzenia dla Rodziców i Dzieci
Bajki i wierszyki dla dzieci
Kolorowanki
Gry i zabawy dla dzieci
Kuchnia dla dzieci - Przepisy
Mam dziecko - zdjęcia dzieci


 
Przeczytaj także
» Zabawa na zdrowie
» Ciążowe nudności
» Zabawa w pingwinki
» Ciemieniucha - można jej zaradzić
» Czekoladowy NESQUIK teraz z bidonem!
» Ogólne badanie moczu ? domowy test
» Dlaczego Ona ciągle płacze ?
» Miś Iltuś powiększył kolekcję Muzeum Zabawek i Zabawy
» Kalendarz ciąży - Tydzień 24
» Gry i zabawy dla dzieci - 11 miesiąc
» Pierwsze mycie zębów
» Aktywne dziewięć miesięcy
» MAM Clip - Klips do smoczka
» Groźne ukąszenia i użądlenia
» Recykling od małego z misialala.pl
» Polka w ciąży
» Kilka rad dla przyszłych tatusiów
» Seks w trakcie ciąży
» Zone Reality - maj pełen emocji
» Higiena dziecka - czyszczenie uszu

Tik-takowa sonda
Gdzie rodziłaś swoje dziecko?

W szpitalu
W klinice
W domu

  + wyniki

 
Wyprawka dla dziecka  Rodzice  Strach przed porodem  Zabawki   Ciąża tydzień po tygodniu Jaka dieta w ciąży Moda ciążowa Rozstępy w ciąży  Przebieg porodu


P O L E C A M Y:

Moda, Uroda, Kosmetyki, Fryzury, Plotki:
Serwis dla kobiet NaObcasach.plWszelkie porady i artykuły z tematyki Ciąża, Poród, Dziecko zawarte w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym. Konsultuj się zawsze z lekarzem! Kopiowanie, powielanie, rozpowszechnianie treści i fotografii bez zgody redakcji zabronione.

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2006-2010 Kwiatkowski Media Networks / reklama / kontakt