Ciąża, Dziecko, Poród - Tik-tak.pl
Przed ciążą Ciąża Poród Dziecko Kolorowanki Gry Online Forum
Reklama w Tik-tak.pl
Kalendarz ciąży - Tydzień 12
Ciąża w 12 tygodniu | 12 tydzień ciąży | Kalendarz ciąży | Ciąża tydzień po tygodniu | Kalendarzyk ciąży | Objawy ciąży w 12 tygodniu | Jakie badania w 12 tygodniu ciąży | Kalendarz 12 TC |

Ciąża tydzień po tygodniu - Tydzień 12 - Układ krwionośny powiększa się, łożysko pracuje bardzo intensywnie...Jak rozwija się Twoje dziecko:

Teraz twój maluch potrafi samodzielnie robić siusiu! Produkowany przez jego organizm mocz jest na razie wydalany do płynu owodniowego. Powiększa się też objętość układu krwionośnego, co powoduje zwiększenie ilości uderzeń maleńkiego serduszka. Jelita, które do tej pory z powodu szybkiego wzrostu wątroby i braku miejsca w jamie brzusznej, częściowo ‘chowały’ się w pępowinie, teraz cofają się i układają w brzuszku. Dzięki większej ilości płynu owodniowego, maluch może swobodnie wykonywać ruchy, sprawiając momentami wrażenie jakby pływał. Pojawiają się cebulki włosowe. Już teraz, jeśli dotkniesz silnie nagłym ruchem swój brzuszek, maluch natychmiastowo zareaguje poruszając całym ciałem. Łożysko pracuje bardzo intensywnie, aby dostarczyć szybko rosnącemu organizmowi odpowiednie ilości białka. Jest to 1,5g na dzień, co nawet nie zdarza się u dorosłego człowieka! Malec ma już ponad 6 cm długości i waży ponad 10 gram, co możemy wagą porównać do tradycyjnego cukierka!

Co się dzieje z Tobą Mamo:

Kończy się pierwszy trymestr i rozpoczyna drugi. Teraz jesteś już spokojniejsza. W tym czasie zmniejsza się radykalnie ryzyko poronienia. Najczęściej ustępują też mdłości i poranne wymioty. Masz ochotę wykrzyczeć, że jesteś w ciąży! Twoje ciało nabrało krągłych i cieszących oko męża kształtów. Niektóre mamusie już teraz mają widoczny brzuszek, który dumnie prezentują. Jeśli do nich nie należysz, nie martw się! I ty już niedługo będziesz mogła pokazać swoje szczęście. Razem z mężem powinniście porozmawiać o waszej relacji fizycznej i o tym jak ma ona wyglądać. Nie wszystkie pozycje seksualne są zalecane w okresie ciąży. Jeśli nie macie odpowiednich informacji, zasięgnij rady swojego ginekologa.

Profilaktyka i zalecane badania:

To już ostatni tydzień przyjmowania kwasu foliowego, chyba, że Twój lekarz inaczej zaleci. Unikaj nadmiernego wysiłku i podnoszenia ciężkich rzeczy. Jeśli dokucza Ci zgaga, a może tak się zdarzyć już teraz, staraj się jeść małe porcje posiłków. Od czasu do czasu przegryź migdała, podobno na zgagę działa natychmiastowo. Kontroluj Swoje ciśnienie tętnicze i wagę.

Przez cały okres ciąży regularnie się odżywiaj – Twoja dieta musi być urozmaicona, lekkostrawna, bogata w chude mięso, ryby morskie, warzywa, owoce, ziarna. Unikaj słodyczy i pij przynajmniej 2 litry płynów dziennie. Zrezygnuj z picia kawy, palenia papierosów i picia alkoholu.

Z pamiętnika młodej mamy:

Ciągle myślę o małej dzidzi w moim brzuchu. Chyba niekiedy wyglądam śmiesznie, ciągle masuję się po brzuchu! Nie wiem, dlaczego, ale jakoś nagle ustąpiły nudności. Nie narzekam…, bo już myślałam, że będą trwać wiecznie. W ogóle czuje się dużo lepiej. Ha! Najlepsze jest to, że lekko już zarysowuje mi się brzuszek, na razie ukrywam go pod luźniejszymi żakiecikami, ale coś mi się wydaje, że muszę odwiedzić jakiś sklep z ciuchami dla babek w ciąży. W następnym tygodniu muszę pogadać z szefem.
forum ciąża, forum dla rodziców, forum dziecko

Antykoncepcja
Chcę być w ciąży
Ciąża - Porady
Kalendarz ciąży - tydzień
Kalendarz ciąży - miesiąc
Kalendarz ciąży - trymestr
Odzież ciążowa
Zdrowie w ciąży
Uroda w ciąży
Wszystko o porodzie
Mój poród
Zdrowie dziecka
Wychowanie dziecka
Dziecko - Porady
Zakupy dla dzieci
Odzież dziecięca
Wózki dla dzieci
Foteliki dla dziecka
Zabawki
Pokój dziecięcy
Akcesoria dla mamy i dziecka
Wydarzenia dla Rodziców i Dzieci
Bajki i wierszyki dla dzieci
Kolorowanki
Gry i zabawy dla dzieci
Kuchnia dla dzieci - Przepisy
Mam dziecko - zdjęcia dzieci


 
Przeczytaj także
» Plac zabaw na każdą pogodę
» Kalendarz ciąży - Tydzień 39
» Zabawka zabawce nierówna - czemu, kupując prezent dla dziecka, warto wybrać ten, który bawi i uczy?
» Jak zadbać o zdrowie i komfort swojego dziecka - gustowne czapeczki i kapelusze na każdą porę roku
» Kalendarz ciąży - Tydzień 34
» Dziecko na wakacjach
» Jak nauczyć dziecko pomagać innym
» NOWOŚĆ - Mamo, rosnę! 2
» Kalendarz ciąży - Miesiąc 4
» Mini pizza ? stworzona specjalnie dla dzieci
» Zabawa z czapką
» Rola snu w rozwoju dziecka
» Ojciec i syn
» Waga w ciąży
» Kto pierwszy...
» Pierwszy dzień w przedszkolu
» Wady wzroku u dziecka
» Gdy dziecko jest agresywne wobec zabawek
» Mechaniczne środki antykoncepcyjne
» Znani i lubiani w kampanii - Bicie jest głupie

Tik-takowa sonda
Gdzie rodziłaś swoje dziecko?

W szpitalu
W klinice
W domu

  + wyniki

 
Wyprawka dla dziecka  Rodzice  Strach przed porodem  Zabawki   Ciąża tydzień po tygodniu Jaka dieta w ciąży Moda ciążowa Rozstępy w ciąży  Przebieg porodu


P O L E C A M Y:

Moda, Uroda, Kosmetyki, Fryzury, Plotki:
Serwis dla kobiet NaObcasach.plWszelkie porady i artykuły z tematyki Ciąża, Poród, Dziecko zawarte w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym. Konsultuj się zawsze z lekarzem! Kopiowanie, powielanie, rozpowszechnianie treści i fotografii bez zgody redakcji zabronione.

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2006-2010 Kwiatkowski Media Networks / reklama / kontakt