Ciąża, Dziecko, Poród - Tik-tak.pl
Przed ciążą Ciąża Poród Dziecko Kolorowanki Gry Online Forum
Reklama w Tik-tak.pl
Kalendarz ciąży - Tydzień 7
Ciąża w 7 tygodniu | 7 tydzień ciąży | Kalendarz ciąży | Ciąża tydzień po tygodniu | Kalendarzyk ciąży | Objawy ciąży w 7 tygodniu | Jakie badania w 7 tygodniu ciąży | Kalendarz 7 TC |

Ciąża tydzień po tygodniu - Tydzień 7 - Tworzy się przysadka mózgowa, układ pokarmowy i płuca Twojego dziecka nadal się rozwijają...Jak rozwija się Twoje dziecko:

W miejscu stykania się zarodka ze ścianką macicy tworzy się pępowina. Rozwój układu pokarmowego i płuc ciągle postępuje do przodu. Tworzy się przysadka mózgowa i powstają: otwór jamy ustnej i nozdrza, gromadzi się tęczówka w oczach, przypominających teraz dwie czarne kropki ułożone po bokach głowy zarodka. Powstają nóżki i rączki z małymi płetwami na końcach, które z czasem przekształcą się w dłonie i stopy. Na tym etapie powstają zalążki narządów płciowych. Maluszek ma od 5-10 mm wzrostu i waży ok. 1 grama!

Co się dzieje z Tobą Mamo:


W otworze zewnętrznym kanału szyjki macicy powstaje czop śluzowy, który zamyka ujście mając za zadanie chronić macicę wraz z rozwijającym się zarodkiem. Możesz już teraz zacząć przybierać na wadze. Jednak większość kobiet z powodu wymiotów traci zazwyczaj kilka kilogramów. Jest to norma. Niekiedy kobiety mają w tym okresie plamienie i skurcze podbrzusza, co często mylą z miesiączką. Jest ono spowodowane silnym spojeniem zarodka ze ścianką macicy. Jeśli skurcze są bardzo bolesne konieczna jest konsultacja lekarska!

Profilaktyka i zalecane badania:

Zażywaj kwas foliowy do końca trzeciego miesiąca ciąży. Unikaj takich pokarmów jak: ser kozi, sery pleśniowe, niepasteryzowane mleko i soki, surowe lub niedosmażone mięsko, posiłków typu Fast food, surowych jajek, surowych owoców morza i pasztetów. Wszystkie wymienione produkty mogą Cię narazić w tym okresie na zakażenie bakteriami toxoplazmozy i listeriozy, które są bardzo groźne dla rozwijającego się płodu. Powodują powstawanie wad rozwojowych, a nawet poronienie! Jeśli masz w domu kota, poproś kogoś bliskiego o wyręczenie Cię codziennych zabiegach higienicznych pupila. Również od niego możesz zarazić się toxoplazmozą. Postaraj się unikać ciężkiego wysiłku fizycznego i urazów zewnętrznych. Kontroluj Swoje ciśnienie tętnicze i wagę.

Przez cały okres ciąży regularnie się odżywiaj – Twoja dieta musi być urozmaicona, lekkostrawna, bogata w chude mięso, ryby morskie, warzywa, owoce, ziarna. Unikaj słodyczy i pij przynajmniej 2 litry płynów dziennie. Zrezygnuj z picia kawy, palenia papierosów i picia alkoholu.

Z pamiętnika młodej mamy:

To jednak jest prawda. Czytałam wczoraj w necie artykuł o objawach ciąży. No cóż, jestem książkowym przykładem kobiety, która spodziewa się dziecka! Mam dosyć tego ciągłego biegania do toalety. Żyć mi się nie chce. Chyba dopadł mnie jakiś kryzys. Za to mąż się bardzo ucieszył! Ciekawe jak będzie się ciszył, gdy będę wyglądać jak balon!? Muszę się wziąć w garść!
forum ciąża, forum dla rodziców, forum dziecko

Antykoncepcja
Chcę być w ciąży
Ciąża - Porady
Kalendarz ciąży - tydzień
Kalendarz ciąży - miesiąc
Kalendarz ciąży - trymestr
Odzież ciążowa
Zdrowie w ciąży
Uroda w ciąży
Wszystko o porodzie
Mój poród
Zdrowie dziecka
Wychowanie dziecka
Dziecko - Porady
Zakupy dla dzieci
Odzież dziecięca
Wózki dla dzieci
Foteliki dla dziecka
Zabawki
Pokój dziecięcy
Akcesoria dla mamy i dziecka
Wydarzenia dla Rodziców i Dzieci
Bajki i wierszyki dla dzieci
Kolorowanki
Gry i zabawy dla dzieci
Kuchnia dla dzieci - Przepisy
Mam dziecko - zdjęcia dzieci


 
Przeczytaj także
» Przygotuj się do porodu
» Kalendarz ciąży - Miesiąc 8
» Nocne moczenie u dzieci
» Jak uniknąć chemii w czasie ciąży
» Ciemieniucha - można jej zaradzić
» Dieta dobra dla mózgu dziecka
» Gry i zabawy dla dzieci - 3 miesiąc
» Defekt enzymatyczny - czy Ci grozi ?
» Nasze dziecko i komputer
» MAM Clip - Klips do smoczka
» Co się zmieni w związku po porodzie
» Rusza akcja Pampers-UNICEF '1 paczka = 1 ratująca życie szczepionka'
» Wielki konkurs Instytutu Pampers
» Kalendarz ciąży - Tydzień 8
» Wózki trójkołowe InStep typu Jogger już w Polsce
» Wieża z dłoni
» Mini pizza ? stworzona specjalnie dla dzieci
» Czego jeszcze nie wiesz o swoim dziecku...
» Ciężki problem nóg
» Kąpiel malucha

Tik-takowa sonda
Gdzie rodziłaś swoje dziecko?

W szpitalu
W klinice
W domu

  + wyniki

 
Wyprawka dla dziecka  Rodzice  Strach przed porodem  Zabawki   Ciąża tydzień po tygodniu Jaka dieta w ciąży Moda ciążowa Rozstępy w ciąży  Przebieg porodu


P O L E C A M Y:

Moda, Uroda, Kosmetyki, Fryzury, Plotki:
Serwis dla kobiet NaObcasach.plWszelkie porady i artykuły z tematyki Ciąża, Poród, Dziecko zawarte w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym. Konsultuj się zawsze z lekarzem! Kopiowanie, powielanie, rozpowszechnianie treści i fotografii bez zgody redakcji zabronione.

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2006-2010 Kwiatkowski Media Networks / reklama / kontakt