Ciąża, Dziecko, Poród - Tik-tak.pl
Przed ciążą Ciąża Poród Dziecko Kolorowanki Gry Online Forum
Reklama w Tik-tak.pl
Kalendarz ciąży - Tydzień 6
Ciąża w 6 tygodniu | 6 tydzień ciąży | Kalendarz ciąży | Ciąża tydzień po tygodniu | Kalendarzyk ciąży | Objawy ciąży w 6 tygodniu | Jakie badania w 6 tygodniu ciąży | Kalendarz 6 TC |

Ciąża tydzień po tygodniu - Tydzień 6 - Powstają zalążki najważniejszych narządów...Jak rozwija się Twoje dziecko:

W tym tygodniu formują się zawiązki najważniejszych narządów. Rozwija się i zwiększa swoje rozmiary mózg wypełniający zalążek głowy. Na bokach głowy pojawiają się pęcherzyki, które dadzą początek oczom i uszom. Formują się zawiązki układu pokarmowego i oddechowego, a także zalążki rączek i nóżek. Tworzy się serce. Twój maluszek ma wielkość 4 mm. To tak, jak połówka wielkości paznokcia u małego palca!

Co się dzieje z Tobą Mamo:

Teraz mogą pojawić się tak zwane poranne nudności, które tak naprawdę dosięgną Cię bez względu na porę dnia. Mogą, ale nie muszą. Jeśli się z nimi borykasz, wypij zaraz po wstaniu z łóżka pół szklanki przegotowanej letniej wody z kilkunastoma kroplami soku z cytryny. Powinno pomóc. Poprzez działanie hormonu Hcg, częściej będziesz też oddawać mocz. Przez to ciągłe bieganie do toalety możesz odczuwać duże osłabienie. Nie zdziw się, jeśli dopadnie Cię zwątpienie. Dla tego okresu ciąży to typowe. Przecież dopiero, co dowiedziałaś się, że będziesz mamą! Porozmawiaj spokojnie z partnerem lub zaufaną osobą, a na pewno poczujesz się lepiej.

Profilaktyka i zalecane badania:

Zażywaj kwas foliowy do końca trzeciego miesiąca ciąży. Unikaj takich pokarmów jak: ser kozi, sery pleśniowe, niepasteryzowane mleko i soki, surowe lub niedosmażone mięsko, posiłków typu Fast food, surowych jajek, surowych owoców morza i pasztetów. Wszystkie wymienione produkty mogą Cię narazić w tym okresie na zakażenie bakteriami toxoplazmozy i listeriozy, które są bardzo groźne dla rozwijającego się płodu. Powodują powstawanie wad rozwojowych, a nawet poronienie! Jeśli masz w domu kota, poproś kogoś bliskiego o wyręczenie Cię codziennych zabiegach higienicznych pupila. Również od niego możesz zarazić się toxoplazmozą. Postaraj się unikać ciężkiego wysiłku fizycznego i urazów zewnętrznych. Kontroluj Swoje ciśnienie tętnicze i wagę. Najlepiej, abyś zaopatrzyła się w elektroniczny ciśnieniomierz zakładany na nadgarstek. Pozwoli Ci to na wygodną i łatwo dostępną możliwość wykonania pomiaru.

Przez cały okres ciąży regularnie się odżywiaj – Twoja dieta musi być urozmaicona, lekkostrawna, bogata w chude mięso, ryby morskie, warzywa, owoce, ziarna. Unikaj słodyczy i pij przynajmniej 2 litry płynów dziennie. Zrezygnuj z picia kawy, palenia papierosów i picia alkoholu.

Z pamiętnika młodej mamy:

No i poszłam do ginekologa. Zlecił mi jakieś tam badania. Tylko jedno mnie interesowało… wynik był pozytywny. Boże! Tylko Ty wiesz ile razy zerkałam ponownie, wciąż i wciąż na kartkę w wynikiem potwierdzającym, że jestem w ciąży! A może w laboratorium powstała jakaś pomyłka? Ale w sumie dalej nie mam okresu… i te poranne nudności. Nie mogę się oswoić z tą myślą. Ja naprawdę będę mamą? Przecież nie jestem chyba jeszcze teraz gotowa, myśleliśmy o dziecku.. Ale nie teraz. Musze porozmawiać z moim kochaniem. Jak zareaguje? Co powiedzą rodzice? Szef chyba mnie zwolni, jak się dowie.
forum ciąża, forum dla rodziców, forum dziecko

Antykoncepcja
Chcę być w ciąży
Ciąża - Porady
Kalendarz ciąży - tydzień
Kalendarz ciąży - miesiąc
Kalendarz ciąży - trymestr
Odzież ciążowa
Zdrowie w ciąży
Uroda w ciąży
Wszystko o porodzie
Mój poród
Zdrowie dziecka
Wychowanie dziecka
Dziecko - Porady
Zakupy dla dzieci
Odzież dziecięca
Wózki dla dzieci
Foteliki dla dziecka
Zabawki
Pokój dziecięcy
Akcesoria dla mamy i dziecka
Wydarzenia dla Rodziców i Dzieci
Bajki i wierszyki dla dzieci
Kolorowanki
Gry i zabawy dla dzieci
Kuchnia dla dzieci - Przepisy
Mam dziecko - zdjęcia dzieci


 
Przeczytaj także
» Czy dziecko powinno widzieć, że płaczę ?
» W poniedziałek...
» Nauka przez zabawę
» Noworodek - Opieka i zabiegi pielęgnacyjne
» Kalendarz ciąży - Tydzień 32
» Cukrzyca u dzieci - Jak ją rozpoznać i jak z nią żyć
» Kąpiel malucha
» Recykling od małego z misialala.pl
» VIII Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy
» ADHD - wszystko co powinieneś wiedzieć
» Mini pizza ? stworzona specjalnie dla dzieci
» ODLOT, zdobywca dwóch Złotych Globów, już 5 lutego na DVD i Blu-ray!
» Naturalna antykoncepcja
» Zadbaj o czas swojego dziecka
» Na urlopie: pamiętaj o foteliku dla dziecka!
» Ciemieniucha - można jej zaradzić
» NOWOŚĆ - Mamo, rosnę! 2
» Niemowlak na Giewoncie
» Gdy dziecko jest agresywne wobec zabawek
» Nóżki w ruch...

Tik-takowa sonda
Gdzie rodziłaś swoje dziecko?

W szpitalu
W klinice
W domu

  + wyniki

 
Wyprawka dla dziecka  Rodzice  Strach przed porodem  Zabawki   Ciąża tydzień po tygodniu Jaka dieta w ciąży Moda ciążowa Rozstępy w ciąży  Przebieg porodu


P O L E C A M Y:

Moda, Uroda, Kosmetyki, Fryzury, Plotki:
Serwis dla kobiet NaObcasach.plWszelkie porady i artykuły z tematyki Ciąża, Poród, Dziecko zawarte w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym. Konsultuj się zawsze z lekarzem! Kopiowanie, powielanie, rozpowszechnianie treści i fotografii bez zgody redakcji zabronione.

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2006-2010 Kwiatkowski Media Networks / reklama / kontakt