Ciąża, Dziecko, Poród - Tik-tak.pl
Przed ciążą Ciąża Poród Dziecko Kolorowanki Gry Online Forum
Reklama w Tik-tak.pl
Kalendarz ciąży - Tydzień 4
Ciąża w 4 tygodniu | 4 tydzień ciąży | Kalendarz ciąży | Ciąża tydzień po tygodniu | Kalendarzyk ciąży | Objawy ciąży w 4 tygodniu | Jakie badania w 4 tygodniu ciąży | Kalendarz 4 TC |

Ciąża tydzień po tygodniu - Tydzień 4 - Powstaje łożysko, zarodek zagnieżdża się w macicy...Jak rozwija się Twoje dziecko:

Blastocysta zagnieżdża się w miękkiej wyściółce macicy nazywanej endometrium, z którego zaczyna tworzyć się łożysko pełniące funkcję odżywiania powstałego zarodka i regulacji wydalania toksyn. Z części komórek powstaje worek owodniowy, otaczający zarodek. Sam zarodek zaś, złożony jest z trzech warstw zarodkowych. Z wewnętrznej warstwy-endodermy rozwiną się w kolejnych etapach płuca, wątroba i układ pokarmowy. Ze środkowej warstwy-mezodermy powstaną kości, mięśnie, nerki, serce i narządy płciowe. A warstwa zewnętrzna, czyli ektoderma pozwoli na rozwój skóry, włosów, oczu i układu nerwowego

Co się dzieje z Tobą Mamo:

Przez hormony, które wydziela blastocysta możesz czuć się rozdrażniona i rozkojarzona, zmęczona, a nawet mieć niewielkie krwawienie i powiększone piersi. Niby zwyczajne symptomy comiesięcznego cyklu. Czekasz na jego pierwszy dzień, ale… miesiączka jednak nie pojawia się. Masz klika dni opóźnienia i wmawiasz sobie, że to się przecież zdarza. Żyjesz w sporym stresie, a ten może spowodować opóźnienie okresu. Ciągle czekasz na miesiączkę i mówisz sobie, że to na pewno nie „to”. Jednak „Coś” podszeptuje Ci fakt nadchodzących zmian i budzi Twoją czujność. Na razie bronisz się przed myślą o ciąży.

Profilaktyka i zalecane badania:

Zażywaj kwas foliowy do końca trzeciego miesiąca ciąży.
Przez cały okres ciąży regularnie się odżywiaj – Twoja dieta musi być urozmaicona, lekkostrawna, bogata w chude mięso, ryby morskie, warzywa, owoce, ziarna. Unikaj słodyczy i pij przynajmniej 2 litry płynów dziennie. Zrezygnuj z picia kawy, palenia papierosów i picia alkoholu.

Z pamiętnika młodej mamy:

Jak pomyślę, że znowu nadejdzie ta okropna miesiączka to mnie trafia! W ogóle jestem coś za bardzo rozdrażniona. Muszę chyba wybrać się z moją psiapsiółką na jakieś tango w miasto. Może poprawi mi się humor. Jak to zwykle bywa w związku wzloty i upadki. Praktycznie w sumie nic takiego się nie dzieje…, ale mój kochany tak strasznie mnie irytuje! No powiedz sama, czy skarpetki tak trudno jest wrzucić do kosza na brudną bieliznę? Jemu jakoś to nie wychodzi i ciągle skarpetki wędrują obok kosza na pranie!
forum ciąża, forum dla rodziców, forum dziecko

Antykoncepcja
Chcę być w ciąży
Ciąża - Porady
Kalendarz ciąży - tydzień
Kalendarz ciąży - miesiąc
Kalendarz ciąży - trymestr
Odzież ciążowa
Zdrowie w ciąży
Uroda w ciąży
Wszystko o porodzie
Mój poród
Zdrowie dziecka
Wychowanie dziecka
Dziecko - Porady
Zakupy dla dzieci
Odzież dziecięca
Wózki dla dzieci
Foteliki dla dziecka
Zabawki
Pokój dziecięcy
Akcesoria dla mamy i dziecka
Wydarzenia dla Rodziców i Dzieci
Bajki i wierszyki dla dzieci
Kolorowanki
Gry i zabawy dla dzieci
Kuchnia dla dzieci - Przepisy
Mam dziecko - zdjęcia dzieci


 
Przeczytaj także
» Mini pizza ? stworzona specjalnie dla dzieci
» MAM Clip - Klips do smoczka
» Co warto wiedzieć o bezpiecznych i ekologicznych zabawkach?
» Czy jestem w ciąży?
» 7 faktów o monitorach oddechu
» Jaki powinien być dobry nauczyciel ?
» 3 etapy rozwoju dziecka
» Kalendarz ciąży - Miesiąc 6
» Bycie 'zielonym' się opłaca - nowa linia pralek BIOline marki Mastercook
» Kalendarz ciąży - Tydzień 21
» Jak być dobrym rodzicem ?
» Wada zgryzu u dzieci
» Będę miała dziecko ?
» Zakupy przed porodem
» Pisanki
» Ciemieniucha - można jej zaradzić
» Kalendarz ciąży - Miesiąc 9
» Kalendarz ciąży - Tydzień 2
» Tata też może być mamą
» Dziecko - mały odkrywca

Tik-takowa sonda
Gdzie rodziłaś swoje dziecko?

W szpitalu
W klinice
W domu

  + wyniki

 
Wyprawka dla dziecka  Rodzice  Strach przed porodem  Zabawki   Ciąża tydzień po tygodniu Jaka dieta w ciąży Moda ciążowa Rozstępy w ciąży  Przebieg porodu


P O L E C A M Y:

Moda, Uroda, Kosmetyki, Fryzury, Plotki:
Serwis dla kobiet NaObcasach.plWszelkie porady i artykuły z tematyki Ciąża, Poród, Dziecko zawarte w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym. Konsultuj się zawsze z lekarzem! Kopiowanie, powielanie, rozpowszechnianie treści i fotografii bez zgody redakcji zabronione.

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2006-2010 Kwiatkowski Media Networks / reklama / kontakt