Ciąża, Dziecko, Poród - Tik-tak.pl
Przed ciążą Ciąża Poród Dziecko Kolorowanki Gry Online Forum
Reklama w Tik-tak.pl
Miś Iltuś powiększył kolekcję Muzeum Zabawek i Zabawy
Miś Iltuś | Śpiworki dla dzieci | Muzeum Zabawek i Zabawy | Rozwój dziecka | Dziecko | Wydarzenia dla rodziców | Pluszaki | Zabawki dla dzieci | Jaki wybrać śpiworek dla dziecka | www iltus pl |

Śpiworek – maskotka Miś Iltuś wzbogacił zbiory Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Przytulankę przekazała w darze kieleckiej placówce firma IL-TEX z Zawiercia, jeden z największych polskich producentów zdrowotnej pościeli.Miś Iltuś został przekazany do muzeum nieodpłatnie. W lipcu dar firmy IL-TEX został wprowadzony do Księgi Inwentarzowej Eksponatów Współczesnych. Śpiworek - przytulanka z Zawiercia powiększyła kolekcję zabawek i tym samym znalazła się w doborowym towarzystwie – wśród dwudziestowiecznych i najnowszych eksponatów. - W naszych zbiorach mamy kilkadziesiąt misiów, są to egzemplarze w większości unikatowe – mówi Aneta Bąk, kustosz Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. - Cenne pluszaki z wytwórni niemieckich z lat 20. ubiegłego wieku, misie z nieistniejących już polskich spółdzielni zabawkarskich. Dzieci na pewno rozpoznają znane postaci z bajek: Puchatka, Uszatka i Coralgola. Na wystawach nie brakuje również nowoczesnego designu: misiów ekologicznych czy robionych ręcznie przez artystów – plastyków.

Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach jest najstarszą w naszym kraju placówką muzealną gromadzącą w swoich zbiorach historyczne i współczesne zabawki. Na kilkunastu stałych i czasowych wystawach prezentowanych jest w sumie kilka tysięcy eksponatów. Zwiedzający mogą oglądać m.in. lalki z całego świata, modele samochodów, samolotów, statków, kolejkę elektryczną, a także marionetki teatralne.

- Iltuś trafił do muzeum nieprzypadkowo. Miś może bowiem posłużyć za wzorcowy przykład przytulanki, odpowiadającej nowym trendom w projektowaniu dla dzieci – mówi Iwona Szczygieł, właścicielka firmy IL-TEX. - Z jednej strony nasz misiek jest zwykłym przedmiotem użytkowym, służy bowiem jako śpiworek. Z drugiej strony jest pluszakiem, towarzyszem dziecięcego snu i zabaw. W ten sposób wspiera rozwój emocjonalny małego człowieka i zapewnia mu poczucie bezpieczeństwa.

Miś Iltuś, któremu dziecko nadaje mocą swej wyobraźni osobowość i który traktowany jest jak przyjaciel, pomaga w pokonaniu lęku przed samotnym pozostaniem w ciemnym pokoju, jest także adresatem dziecięcych zwierzeń. Śpiworek pozwala na bezstresowe wyprowadzenie dziecka z sypialni rodziców - jako atrakcyjna alternatywa nie tylko dla własnego łóżeczka, ale też dla spania w jednym łóżku z mamą i tatą. Iltuś może być w końcu bohaterem i towarzyszem codziennych zabaw dziecka.

Miś śpioszek, choć powstał zaledwie kilka lat temu, już jest pluszakiem utytułowanym. W 2006 roku Iltuś został uhonorowany w konkursie pisma "Mam Dziecko" w kategorii SUPERPRODUKT.  Jury złożone z niezależnych ekspertów m.in. z Instytutu Matki i Dziecka oraz Centrum Zdrowia Dziecka zakwalifikowali maskotkę jako artykuł sprzyjający rozwojowi dziecka. Takie uznanie Iltuś zdobył nie tylko dzięki pozytywnemu wpływowi na psychikę najmłodszych, lecz również m.in. dzięki antyalergicznym materiałom, z których jest wykonany.

Więcej informacji o misiu - śpiworku znaleźć można na stronie internetowej produktu: www.iltus.pl.
forum ciąża, forum dla rodziców, forum dziecko

Antykoncepcja
Chcę być w ciąży
Ciąża - Porady
Kalendarz ciąży - tydzień
Kalendarz ciąży - miesiąc
Kalendarz ciąży - trymestr
Odzież ciążowa
Zdrowie w ciąży
Uroda w ciąży
Wszystko o porodzie
Mój poród
Zdrowie dziecka
Wychowanie dziecka
Dziecko - Porady
Zakupy dla dzieci
Odzież dziecięca
Wózki dla dzieci
Foteliki dla dziecka
Zabawki
Pokój dziecięcy
Akcesoria dla mamy i dziecka
Wydarzenia dla Rodziców i Dzieci
Bajki i wierszyki dla dzieci
Kolorowanki
Gry i zabawy dla dzieci
Kuchnia dla dzieci - Przepisy
Mam dziecko - zdjęcia dzieci


 
Przeczytaj także
» Aby wakacje nie były nudą - najnowsza gra Toy Story 3
» Kołyska
» Dlaczego maluch nie chce ssać piersi ?
» Kalendarz ciąży - Tydzień 18
» Jak przebiega poród
» Wkładki Laktacyjne MAM Breast Pads
» Zapotrzebowanie na DHA w czasie ciąży
» Kalendarz ciąży - Tydzień 21
» Moje dziecko liczy na palcach - czy to dobrze ?
» Pierwszy dzień w przedszkolu
» Jak pomóc dziecku przełamać nieśmiałość?
» Zabawa w bociany
» Dlaczego dziecko nie chce jeść z butelki ?
» Kalendarz ciąży - Miesiąc 2
» Nowe żelki dla dzieci - Miśki Cola
» Kokoszka kaszkę ważyła...
» Jak aktywność i zabawy ruchowe mogą wpływać na rozwój małego dziecka?
» Gry planszowe Egmontu przyjazne dzieciom
» Mobile - przestrzenne dzieła sztuki
» MAM First Brush - szczoteczka do zębów

Tik-takowa sonda
Gdzie rodziłaś swoje dziecko?

W szpitalu
W klinice
W domu

  + wyniki

 
Wyprawka dla dziecka  Rodzice  Strach przed porodem  Zabawki   Ciąża tydzień po tygodniu Jaka dieta w ciąży Moda ciążowa Rozstępy w ciąży  Przebieg porodu


P O L E C A M Y:

Moda, Uroda, Kosmetyki, Fryzury, Plotki:
Serwis dla kobiet NaObcasach.plWszelkie porady i artykuły z tematyki Ciąża, Poród, Dziecko zawarte w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym. Konsultuj się zawsze z lekarzem! Kopiowanie, powielanie, rozpowszechnianie treści i fotografii bez zgody redakcji zabronione.

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2006-2010 Kwiatkowski Media Networks / reklama / kontakt