Ciąża, Dziecko, Poród - Tik-tak.pl
Przed ciążą Ciąża Poród Dziecko Kolorowanki Gry Online Forum
Reklama w Tik-tak.pl
Antybiotyk - kiedy niezbędny ?
antybiotyk | zdrowie dziecka | leczenie |

Antybiotyk - lek, który hamuje wzrost bakterii i mikroorganizmów wywołujących choroby. Często są niezbędne, jeżeli Ty lub Twoje dziecko zachoruje na zakażenie wywołane przez te bakterie. Kiedy należy stosować antybiotyki? Na co trzeba zwracać uwagę?Jednak, jeśli (i tak jest najczęściej) zaatakowały wirusy to antybiotyk nie pomoże, a nawet może utrudnić powrót do zdrowia.

Antybiotyki osłabiają organizm, który przy infekcji wirusowej musi mieć siłę by walczyć. Po podaniu antybiotyku w tym przypadku choroba znacznie się wydłuża. Czasem lekarze podają antybiotyk maluchom, nie będąc pewni, czym choroba jest spowodowana. Robią to, ponieważ w małym organizmie błyskawicznie może dojść do zaostrzeń i nadkażeń bakteryjnych, nawet, jeśli początkowym winowajcom choroby był wirus. Wolą zapobiegać takiemu obrotowi sprawy. Nie podadzą jednak antybiotyku, jeśli choroba trwa krócej niż 2-3 dni bez objawów pogarszania. Pamiętaj, jeśli dziecko choruje to należy najpierw próbować wzmocnić jego organizm i dopiero, jeśli to nie pomoże - leczyć antybiotykiem. Najlepiej wykonać odpowiednie, wskazane przez lekarza badania, potwierdzające, co jest przyczyną choroby.

Antybiotyki niestety niszczą nie tylko drobnoustroje, ale także naszą dobrą florę bakteryjną przewodu pokarmowego. Dlatego podczas ich stosowania konieczne jest picie dużej ilości jogurtów (np. Actimel) lub podawanie probiotyków (trilac, lakcid) Nie wolno jednak antybiotyku popijać mlekiem i jego przetworami, bo wtedy jego działanie może być zmniejszone (zależnie od antybiotyku, patrz w ulotce). Po podaniu dziecku antybiotyku w syropie powinno się mu wypłukać buzię, co zmniejsza ryzyko pleśniawek jamy ustnej.

Pamiętaj! Nie wolno podważać zdania lekarza! Jeśli poda on antybiotyk Twojemu dziecku, to znaczy, ze ono powinno go dostać. Jeśli masz jakieś wątpliwości, pytania, związane z leczeniem dziecka-to tylko szczera, szczegółowa rozmowa z lekarzem pozwoli rozwiać Twoje wątpliwości.

Antybiotyk zawsze podawaj w odpowiednich godzinach, dawkach i przez tyle dni, ile wskazał lekarz. Nawet, jeśli objawy choroby ustąpią, nie wolno przerywać kuracji, ponieważ choroba wróci a bakterie staną się silniejsze i odporne na ten rodzaj antybiotyku. 
forum ciąża, forum dla rodziców, forum dziecko

Antykoncepcja
Chcę być w ciąży
Ciąża - Porady
Kalendarz ciąży - tydzień
Kalendarz ciąży - miesiąc
Kalendarz ciąży - trymestr
Odzież ciążowa
Zdrowie w ciąży
Uroda w ciąży
Wszystko o porodzie
Mój poród
Zdrowie dziecka
Wychowanie dziecka
Dziecko - Porady
Zakupy dla dzieci
Odzież dziecięca
Wózki dla dzieci
Foteliki dla dziecka
Zabawki
Pokój dziecięcy
Akcesoria dla mamy i dziecka
Wydarzenia dla Rodziców i Dzieci
Bajki i wierszyki dla dzieci
Kolorowanki
Gry i zabawy dla dzieci
Kuchnia dla dzieci - Przepisy
Mam dziecko - zdjęcia dzieci


 
Przeczytaj także
» Za mało żłobków
» Wózki w kolorach wiosny
» Najczęstsze choroby u dziecka
» Trendy w modzie dziecięcej - lato 2011
» Tosi, tosi...
» Tysiące nagród w promocji Haribo
» Odpowiednie buty dla dziecka - jak je wybrać
» Moda dla dzieci Bonnie Baby ? najlepsze tkaniny dla niemowląt
» Zakupy przed porodem
» Pierwsze Symptomy Porodu
» Kto pierwszy...
» Pieluchy Huggies Little Walkers - dla stawiających pierwsze kroczki
» Kalendarz ciąży - Tydzień 21
» Wielkanocne prasowanie
» Moda Wiosna - lato 2009 dla dzieci od Kolorino
» Kalendarz ciąży - Miesiąc 4
» Pierwsza pomoc
» Nowa atrakcja na koncertach Magiczna Muzyka Disneya!
» Masaż niemowlęcia
» Pierwsza ocena dziecka - Skala Apgar

Tik-takowa sonda
Gdzie rodziłaś swoje dziecko?

W szpitalu
W klinice
W domu

  + wyniki

 
Wyprawka dla dziecka  Rodzice  Strach przed porodem  Zabawki   Ciąża tydzień po tygodniu Jaka dieta w ciąży Moda ciążowa Rozstępy w ciąży  Przebieg porodu


P O L E C A M Y:

Moda, Uroda, Kosmetyki, Fryzury, Plotki:
Serwis dla kobiet NaObcasach.plWszelkie porady i artykuły z tematyki Ciąża, Poród, Dziecko zawarte w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym. Konsultuj się zawsze z lekarzem! Kopiowanie, powielanie, rozpowszechnianie treści i fotografii bez zgody redakcji zabronione.

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2006-2010 Kwiatkowski Media Networks / reklama / kontakt