Ciąża, Dziecko, Poród - Tik-tak.pl
Przed ciążą Ciąża Poród Dziecko Kolorowanki Gry Online Forum
Reklama w Tik-tak.pl
Rusza akcja Pampers-UNICEF '1 paczka = 1 ratująca życie szczepionka'
unicef | pampers | dzieci | szczepionka | szczepionka dla dzieci | Etiopia | śmierć noworodków | życie dzieci | wystawa zdęć | pieluszki pampers |

Już 1 kwietnia rusza druga polska edycja międzynarodowej kampanii Pampers-UNICEF '1 paczka = 1 ratująca życie szczepionka'. Akcja ma na celu wsparcie UNICEF w jego wysiłkach o wyeliminowanie do 2015 roku tężca noworodkowego - choroby, z powodu której co cztery minuty na świecie umiera jedno dziecko. Do końca czerwca 2010 roku polscy rodzice będą mogli wspierać tę inicjatywę - każda zakupiona w tym czasie paczka pieluszek lub poczwórna paczka chusteczek Pampers z logo UNICEF, to jedna ufundowana przez Pampers szczepionka ratująca życie dziecka. Akcję wspiera też aktorka i mama 5 dzieci - Małgorzata Ostrowska-Królikowska. W 2008 roku udało się ufundować ponad 4 miliony szczepionek, a w tym roku Pampers chce przekazać UNICEF środki na zakup kolejnych 5 milionów szczepionek.Tężec to okrutna choroba, która jest jedną z głównych przyczyn śmierci noworodków w najbiedniejszych krajach świata - szacuje się, że w tym roku z jej powodu prawie 130 tysięcy nowo narodzonych dzieci nie dożyje dnia swoich pierwszych urodzin. Tymczasem tężec to choroba zakaźna, której można łatwo zapobiegać. Wystarczą już dwie dawki szczepionki podane kobiecie w ciąży, aby ochronić ją przed tężcem przez 3 lata, a jej dziecko przy porodzie i przez 2 miesiące po urodzinach.

'Byłam w Etiopii i na miejscu poznałam kobiety, które są matkami oraz takie, które są w ciąży i z nadzieją oczekują narodzin dziecka. Spotkałam też te, które niezwykle cierpią, ponieważ z powodu tężca straciły swoje nowo narodzone dzieci. W najbiedniejszych regionach świata do zakażenia tężcem dochodzi bardzo często. Okrutna choroba zabiera dziesiątki tysięcy dzieci rocznie. Było to dla mnie niezwykle poruszające przeżycie.' - mówi Małgorzata Ostrowska-Królikowska, która pod koniec lutego odwiedziła Etiopię wraz z ekipą Pampers-UNICEF. Na miejscu mogła przekonać się, jak w krajach rozwijających się wygląda opieka nad kobietami w ciąży i niemowlętami oraz dowiedzieć się, jak Pampers pomaga UNICEF ratować życie dzieci.

'Chociaż dzięki rutynowym szczepieniom tężec nie stanowi zagrożenia w krajach europejskich, nadal zabija dzieci z biednych regionów świata' - podkreśla ogromną wagę problemu tężca Magdalena Hernandez, Dyrektor Wykonawczy UNICEF Polska. 'Wspólna akcja Pampers i UNICEF "1 paczka = 1 ratująca życie szczepionka" ma na celu zebranie środków na szczepionki, które pomogą w wyeliminowaniu tężca noworodkowego w krajach rozwijających się. Dążymy do tego, by nigdzie na świecie niemowlęta nie umierały z powodu choroby, której można w pełni zapobiec i wierzymy, że uda się to osiągnąć do roku 2015.'

Organizacja UNICEF rozpoczęła walkę z tężcem noworodkowym w 1989 roku. W 2006 roku marka Pampers połączyła siły z UNICEF, by wspólnie zbierać środki na zakup szczepionek przeciwko tej chorobie. W Polsce akcja '1 paczka = 1 ratująca życie szczepionka' organizowana jest po raz drugi - w 2008 roku dzięki zaangażowaniu polskich rodziców, udało się zebrać środki na zakup ponad 4 milionów szczepionek. Od początku globalnej współpracy Pampers i UNICEF, do tej pory udało się ufundować już ponad 200 milionów szczepionek. W tym roku Pampers chce przekazać UNICEF środki na zakup kolejnych 100 milionów szczepionek, które pomogą chronić życie ponad 33 milionów mam i ich nowo narodzonych dzieci.
'Gdy zobaczyłam ten świat na własne oczy, mogłam go poznać i zrozumieć, przekonałam się, jak bardzo potrzebna jest nasza pomoc - tak wiele rzeczy wymaga zmian, poprawy! Zrozumiałam, że przecież wszyscy w Polsce możemy tak łatwo pomóc tym dzieciom przeżyć i cieszyć się pierwszymi urodzinami! Wystarczy pamiętać, by podczas codziennych zakupów, kupując to, co i tak jest niezbędne w rodzinie każdego malucha, wybrać produkt Pampers oznaczony logo UNICEF!' - zachęca Małgorzata Ostrowska-Królikowska.

Małgorzacie Ostrowskiej-Królikowskiej i ekipie Pampers-UNICEF towarzyszyła podczas wyjazdu do Etiopii fotograf Grażyna Gudejko. W rezultacie powstała wystawa zdjęć, którą będzie można zobaczyć już od połowy kwietnia na placu Zamkowym w Warszawie.

Akcja '1 paczka = 1 ratująca życie szczepionka' będzie trwała od 1 kwietnia do końca czerwca 2010 roku - w tym czasie w sprzedaży dostępne będą paczki pieluszek i chusteczek Pampers oznaczone logo UNICEF.
forum ciąża, forum dla rodziców, forum dziecko

Antykoncepcja
Chcę być w ciąży
Ciąża - Porady
Kalendarz ciąży - tydzień
Kalendarz ciąży - miesiąc
Kalendarz ciąży - trymestr
Odzież ciążowa
Zdrowie w ciąży
Uroda w ciąży
Wszystko o porodzie
Mój poród
Zdrowie dziecka
Wychowanie dziecka
Dziecko - Porady
Zakupy dla dzieci
Odzież dziecięca
Wózki dla dzieci
Foteliki dla dziecka
Zabawki
Pokój dziecięcy
Akcesoria dla mamy i dziecka
Wydarzenia dla Rodziców i Dzieci
Bajki i wierszyki dla dzieci
Kolorowanki
Gry i zabawy dla dzieci
Kuchnia dla dzieci - Przepisy
Mam dziecko - zdjęcia dzieci


 
Przeczytaj także
» Zabawka zabawce nierówna - czemu, kupując prezent dla dziecka, warto wybrać ten, który bawi i uczy?
» Wiosenna kąpiel z Alexem
» Depresja poporodowa
» Pieluchy Huggies Little Walkers - dla stawiających pierwsze kroczki
» Kalendarz ciąży - Tydzień 31
» ADHD - wszystko co powinieneś wiedzieć
» Odżywianie w ciąży
» Zapotrzebowanie na DHA w czasie ciąży
» Kalendarz ciąży - Tydzień 19
» Kalendarz ciąży - Tydzień 18
» Kalendarz ciąży - Tydzień 20
» Kolonie - Jak dobrze wybrać ?
» Ojciec i syn
» Pierwszy dzień w szkole
» Nowość!!! Plantex Duo preparat na kolki i wzdęcia niemowlęce
» Moje dziecko liczy na palcach - czy to dobrze ?
» Mamo już jestem
» Popularne wózki dla dzieci - Raport Skąpiec.pl dla Tik-tak.pl
» Wybieramy pierwszy wózek niemowlaka
» Kalendarz ciąży - Tydzień 10

Tik-takowa sonda
Gdzie rodziłaś swoje dziecko?

W szpitalu
W klinice
W domu

  + wyniki

 
Wyprawka dla dziecka  Rodzice  Strach przed porodem  Zabawki   Ciąża tydzień po tygodniu Jaka dieta w ciąży Moda ciążowa Rozstępy w ciąży  Przebieg porodu


P O L E C A M Y:

Moda, Uroda, Kosmetyki, Fryzury, Plotki:
Serwis dla kobiet NaObcasach.plWszelkie porady i artykuły z tematyki Ciąża, Poród, Dziecko zawarte w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym. Konsultuj się zawsze z lekarzem! Kopiowanie, powielanie, rozpowszechnianie treści i fotografii bez zgody redakcji zabronione.

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2006-2010 Kwiatkowski Media Networks / reklama / kontakt