Ciąża, Dziecko, Poród - Tik-tak.pl
Przed ciążą Ciąża Poród Dziecko Kolorowanki Gry Online Forum
Reklama w Tik-tak.pl
Mgiełka Siła Serca - naturalny sposób na alergię
zdrowie | katar | kichanie | pieczenie spojówek | łzawienie oczu | alergia | mgiełka solankowa | siła serca | zabłocka mgiełka solankowa |

Katar, kichanie, pieczenie spojówek i załzawione oczy - alergia. Biorąc pod uwagę szybkość rozprzestrzeniania się tego schorzenia wśród ludzi, można zaryzykować stwierdzenie, że alergia stała się już chorobą cywilizacyjną.Coraz więcej osób ma alergie spowodowane domowym kurzem. Analizy badań potwierdzają, że w wielu mieszkaniach domowe powietrze ma wyższy stopień zanieczyszczenia niż to znajdujące się na zewnątrz pomieszczenia. Powód jest banalny - w domu nie mamy okazji korzystać z dobrodziejstw naturalnych filtrów powietrza, takich jak deszcz, mgła czy wilgoć. A kurz czai się przecież wszędzie, nie tylko w powietrzu, ale również w dywanach, na książkach, meblach czy w pościeli. Szacuje się, że w domu o powierzchni 75-100 m2 w ciągu roku wytwarza się i gromadzi ok. 10 kg kurzu!
Jak pomóc sobie w walce z kurzem?
Przede wszystkim alergikom zaleca się stosowanie urządzeń, których zadaniem jest oczyszczanie domowego powietrza z alergenów. Odkurzacze z filtrem wodnym, dyfuzory, klimatyzatory i klimatyzery to wymarzony zestaw tych, którzy każdego dnia, przez cały okrągły rok, muszą zmierzać się z nieprzemijającym katarem, wiecznym kichaniem czy suchością i bólem gardła. Poza pomocą ze strony techniki warto zainteresować się także naturalnymi sposobami nawilżania powietrza w domu czy mieszkaniu. W terapii dróg oddechowych, chorób gardła oraz do uzupełniania niedoborów jodu wykorzystywane są np. wybitne właściwości terapeutyczne solanek leczniczych i termalnych, które od lat stosowane są w lecznictwie uzdrowiskowym do kąpieli oraz inhalacji.
Rozporządzeniem Rady Ministrów do solanek leczniczych i termalnych zaliczyć można naturalna solankę wydobywaną w miejscowości Dębowiec k/Skoczowa, która znana jest jako Zabłocka Mgiełka Solankowa Siła Serca. Charakteryzuje się ona wyjątkowo bogatym składem mineralnym, a szczególnie najwyższą z dotychczas rozpoznaną na świecie koncentracją jonów jodu i bromu, dlatego polecana jest do stosowania w nawilżaczach. Wspomniane minerały mają istotne znaczenie w profilaktyce schorzeń gardła, krtani, tchawicy i płuc. Jod powoduje rozrzedzenie śluzu w drogach oddechowych; brom łagodzi podrażnienia i powoduje rozszerzenie oskrzeli, ułatwiając tym samym oddychanie; wapń i magnez z kolei ułatwiają wchłanianie minerałów, działając przy tym przeciwalergicznie i przeciwzapalnie.
Zabłocka Mgiełka Solankowa to także produkt partnerski Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Zbigniewa Religi w Zabrzu, która doceniając prozdrowotne właściwości solanki objęła ją programem profilaktyki zdrowotnej Siła Serca. Stosowanie Zabłockiej Mgiełki Solankowej zapewnia nie tylko odpowiedni mikroklimat, ale także właściwą wilgotność pomieszczenia, aby nie dopuszczać do jego przesuszenia, co skutkuje suchością i uczuciem bólu gardła. Szczególnie zalecana jest właśnie alergikom, ponieważ oczyszcza atmosferę z alergenów i pyłów - w tym roztoczy.
W warunkach domowych najczęściej stosuje się ok. l % roztwór. Aby uzyskać takie stężenie należy rozpuścić Zabłocką Mgiełkę w proporcji l dawka mgiełki na 2 dawki wody. www.silaserca.pl

forum ciąża, forum dla rodziców, forum dziecko

Antykoncepcja
Chcę być w ciąży
Ciąża - Porady
Kalendarz ciąży - tydzień
Kalendarz ciąży - miesiąc
Kalendarz ciąży - trymestr
Odzież ciążowa
Zdrowie w ciąży
Uroda w ciąży
Wszystko o porodzie
Mój poród
Zdrowie dziecka
Wychowanie dziecka
Dziecko - Porady
Zakupy dla dzieci
Odzież dziecięca
Wózki dla dzieci
Foteliki dla dziecka
Zabawki
Pokój dziecięcy
Akcesoria dla mamy i dziecka
Wydarzenia dla Rodziców i Dzieci
Bajki i wierszyki dla dzieci
Kolorowanki
Gry i zabawy dla dzieci
Kuchnia dla dzieci - Przepisy
Mam dziecko - zdjęcia dzieci


 
Przeczytaj także
» Co robić jeśli dziecko nie chce spać
» Czy można oszczędzać mając dziecko ?
» NOWOŚĆ - Mamo, rosnę! 2
» Kalendarz ciąży - Tydzień 24
» For mum for baby - bezpieczna pielęgnacja dla mamy i dziecka
» Tajniki skutecznej depilacji
» Ogólnopolski sondaż wśród rodziców dzieci z alergią pokarmową
» Karmienie piersią - metoda antykoncepcyjna
» Mądra zabawa, czyli Playhouse Disney na DVD Kolejna odsłona 5. marca
» Ciemieniucha - można jej zaradzić
» Zabawa z czapką
» Pieluchy Huggies Little Walkers - dla stawiających pierwsze kroczki
» Propozycja dla najmłodszych - Strażak Sam i Świnka Chudzinka w marcu na kanale JimJam
» Zabawa w STOP
» Rola ojca w życiu córki
» A-Derma Dermalibour - Krem na bazie wyciągu z owsa RHEALBA
» Jak zadbać o zdrowie i komfort swojego dziecka - gustowne czapeczki i kapelusze na każdą porę roku
» Kalendarz ciąży - Tydzień 10
» Podróż z dzieckiem? To się może udać!
» W dążeniu do ideału

Tik-takowa sonda
Gdzie rodziłaś swoje dziecko?

W szpitalu
W klinice
W domu

  + wyniki

 
Wyprawka dla dziecka  Rodzice  Strach przed porodem  Zabawki   Ciąża tydzień po tygodniu Jaka dieta w ciąży Moda ciążowa Rozstępy w ciąży  Przebieg porodu


P O L E C A M Y:

Moda, Uroda, Kosmetyki, Fryzury, Plotki:
Serwis dla kobiet NaObcasach.plWszelkie porady i artykuły z tematyki Ciąża, Poród, Dziecko zawarte w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym. Konsultuj się zawsze z lekarzem! Kopiowanie, powielanie, rozpowszechnianie treści i fotografii bez zgody redakcji zabronione.

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2006-2010 Kwiatkowski Media Networks / reklama / kontakt