Ciąża, Dziecko, Poród - Tik-tak.pl
Przed ciążą Ciąża Poród Dziecko Kolorowanki Gry Online Forum
Reklama w Tik-tak.pl
Sami na wakacjach
wychowanie dziecka | wakacje dziecka | dziecko |

Od pierwszego dnia życia naszego dziecka, staramy się jak najlepiej je wychować. Chcemy by czuło się bezpieczne, by było zdrowe i szczęśliwe. Jednak nie zawsze nasze wysiłki wchodzą mu na dobre.Nadmierna troska o dziecko może doprowadzić do tego, że będzie ono odizolowane od rówieśników, mało samodzielne i zamknięte w sobie. W szczególny sposób dotyczy to jedynaków, koncentrujących na sobie całą uwagę najbliższych. Nieustający nadzór nad pociechą jest męczący również dla rodziców. Powinni oni pomyśleć o sobie i własnym wypoczynku.

Najlepszą ku temu okazją są wakacje. Można wtedy wypróbować samodzielność dziecka, wysyłając je na kolonie letnie. Są one organizowane dla dzieci uczęszczających już do szkoły podstawowej. Turnus trwa zwykle od dwóch do trzech tygodni. Jeżeli rodzice zdecydują się zapewnić dziecku tego typu wypoczynek, powinni najpierw zorientować się kto jest organizatorem wyjazdu i jaki warunki oferuje. Często bowiem opłata za pobyt w atrakcyjnej miejscowości jest dosyć wysoka i warto wiedzieć, co jest w nią wliczone. Obowiązkiem organizatora jest zapewnienie dzieciom całodobowej opieki medycznej (przynajmniej pielęgniarki lub higienistki), ratownika - jeżeli koloniści wypoczywają nad wodą, oraz odpowiednich warunków zakwaterowania i wyżywienia.

Rodzice powinni zadbać o to, by dziecko nie zabierało ze sobą zbyt dużego bagażu. Niezbędne będzie kilka zmian bielizny, nieco cieplejsza odzież na wypadek złej pogody i odpowiednie ubranie na upały. Nie zapominajmy o kremie z filtrem przeciwsłonecznym. Dziecko nie powinno zabierać ze sobą cennych przedmiotów, takich jak walkman czy drogi zegarek. Nie dawajmy mu również zbyt wielu pieniędzy. Najlepiej przeznaczoną dla niego kwotę podzielić na dwie części. Jedną dziecko otrzyma przed wyjazdem, a drugą prześlemy mu w połowie turnusu. Dobrze jest również doradzić mu, by pieniądze oddało na przechowanie wychowawcy i pobierało od niego drobniejsze kwoty w zależności od potrzeby.

Warto na wszelki wypadek wziąć od organizatora dokładny adres i numer telefonu ośrodka, w którym będą przebywały dzieci.

Jeżeli dziecko wyjeżdża po raz pierwszy, rozłąka z rodzicami może początkowo być dla niego stresującym przeżyciem. Powinniśmy być przygotowani na nadejście pełnego narzekań listu, czy rozpaczliwego telefonu z prośbą o zabranie go. Starajmy się w tej sytuacji przekonać dziecko, by zmieniło zdanie. Jeżeli bardzo tęskni, możemy wybrać się do niego w odwiedziny, to również okazja do sprawdzenia warunków, w jakich wypoczywa i porozmawiania z wychowawcami. Zabranie dziecka z kolonii jest ostatecznością, może się jednak zdarzyć, iż stres będzie na tyle silny, że uniemożliwi prawidłowy wypoczynek. Sytuacja taka jest dla rodziców sygnałem do zmiany metod wychowawczych, by zapewnić dziecku większą samodzielność.

Na ogół jednak dzieci szybko przystosowują się do nowych warunków, nawiązują  przyjaźnie, a nawet sympatie. Bardzo często z żalem żegnają kolegów z turnusu. Niekiedy dziecko, które na początku kolonii było niezadowolone, na koniec nia ma ochoty wyjeżdżać.

Bardzo wiele zależy tu od organizacji i programu wypoczynku. Jeżeli obfituje on w atrakcyjne wycieczki, może dostarczyć dziecku wielu niezapomnianych wrażeń. Dziecko uczy się również dbałości o swą własność, samodzielności i zasad współżycia w grupie. Dzięki takim wyjazdom łatwiej nawiązuje kontakty z rówieśnikami, staje się bardziej otwarte. Przestaje obawiać się nowych sytuacji, dojrzewa psychicznie i emocjonalnie.
forum ciąża, forum dla rodziców, forum dziecko

Antykoncepcja
Chcę być w ciąży
Ciąża - Porady
Kalendarz ciąży - tydzień
Kalendarz ciąży - miesiąc
Kalendarz ciąży - trymestr
Odzież ciążowa
Zdrowie w ciąży
Uroda w ciąży
Wszystko o porodzie
Mój poród
Zdrowie dziecka
Wychowanie dziecka
Dziecko - Porady
Zakupy dla dzieci
Odzież dziecięca
Wózki dla dzieci
Foteliki dla dziecka
Zabawki
Pokój dziecięcy
Akcesoria dla mamy i dziecka
Wydarzenia dla Rodziców i Dzieci
Bajki i wierszyki dla dzieci
Kolorowanki
Gry i zabawy dla dzieci
Kuchnia dla dzieci - Przepisy
Mam dziecko - zdjęcia dzieci


 
Przeczytaj także
» Kalendarz ciąży - Tydzień 35
» Fruittella 'Smaki z natury' zdrowe słodycze dla Twojej rodziny
» Kalendarz ciąży - Tydzień 26
» Kalendarz ciąży - Trymestr 3
» Czy wolno pić zioła w czasie ciąży ?
» Gryzak MAM Cooler - sposób na ząbkowanie
» Kalendarz ciąży - Trymestr 2
» Zadławienie lub zakrztuszenie - co zrobić ?
» Moda dla dzieci Bonnie Baby ? najlepsze tkaniny dla niemowląt
» Clarks - kolekcja butów dla najmłodszych
» Żelazo i kwas foliowy - niezbędne w ciąży
» Plantex Duo - nowy preparat na kolki i wzdęcia niemowlęce
» Ogólnopolski Program Rehabilitacji Małych Dzieci z Wadą Słuchu
» Zabawa z czapką
» For mum for baby - bezpieczna pielęgnacja dla mamy i dziecka
» Wózki w kolorach wiosny
» Kalendarz ciąży - Tydzień 6
» Trendy w modzie dziecięcej - lato 2011
» Ziabaqlu zaprasza na Targi Moje Dziecko
» Twoje dziecko i telewizja

Tik-takowa sonda
Gdzie rodziłaś swoje dziecko?

W szpitalu
W klinice
W domu

  + wyniki

 
Wyprawka dla dziecka  Rodzice  Strach przed porodem  Zabawki   Ciąża tydzień po tygodniu Jaka dieta w ciąży Moda ciążowa Rozstępy w ciąży  Przebieg porodu


P O L E C A M Y:

Moda, Uroda, Kosmetyki, Fryzury, Plotki:
Serwis dla kobiet NaObcasach.plWszelkie porady i artykuły z tematyki Ciąża, Poród, Dziecko zawarte w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym. Konsultuj się zawsze z lekarzem! Kopiowanie, powielanie, rozpowszechnianie treści i fotografii bez zgody redakcji zabronione.

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2006-2010 Kwiatkowski Media Networks / reklama / kontakt