Ciąża, Dziecko, Poród - Tik-tak.pl
Przed ciążą Ciąża Poród Dziecko Kolorowanki Gry Online Forum
Reklama w Tik-tak.pl
Seks w trakcie ciąży
seks | ciąża | strefa taty |

Od momentu w którym dowiedziałeś się, że będziesz tatą wiele się zmieniło Twoje życie radykalnie się zmieniło. O wielu przyzwyczajeniach musisz na razie zapomnieć. A co z seksem ? Nie martw się z niego nie musisz rezygnowaćJeżeli ciąża przebiega prawidłowo, nie ma powodu obawiać się zbliżeń seksualnych. Ani nie zaszkodzi to dziecku, ani nie spowoduje komplikacji. Współżycie w czasie ciąży jest na ogół bezpieczne, a także korzystne z uwagi na utrzymanie więzi z partnerem. Seks w ciąży może być doskonałą formą "ćwiczeń fizycznych". Dziecku, które schowane jest w worku owodniowym wewnątrz macicy, podczas stosunku nie dzieje się nic złego, nawet bardzo głęboka penetracja członka w pochwie nie stwarza zagrożeń dla płodu.

Są kobiety, które w trakcie ciąży odczuwają większe potrzeby seksualne, co jest spowodowane przestrojeniem hormonalnym, m.in. znacznym zwiększeniem poziomu estrogenów w ustroju. Seks spraw.ia im czasem większą satysfakcję niż dotychczas, co również daje się wytłumaczyć działaniem hormonów w ciąży.

Są także kobiety, które przez zmiany zachodzące w czasie ciąży w psychice kobiety mogą całkowicie unikać seksu. Wiele kobiet odczuwa również zbytnie zmęczenie w ciąży, by mieć ochotę na miłość fizyczną. Nie powinno to w żadnym wypadku powodować Twojego niezadowolenia i dezaprobaty. Pamiętaj – w tych kwestiach musisz zachowywać się jak prawdziwy dyplomata. Nic na siłę. Kobieta w czasie ciąży rezygnuje z wielu przyzwyczajeń. Twoja wstrzemięźliwość – jeżeli będzie konieczna – nie przyniesie Ci żadnych szkód. To może być doskonały okres na sprawdzenie siebie samego – swojego oddania i trwałości uczucia jakim darzysz swoją partnerkę.
Stosunki seksualne są niewskazane w przypadkach takich komplikacji jak: krwawienia w ciąży, zagrażający poród przedwczesny, łożysko przodujące, odpływanie płynu owodniowego, w niektórych przypadkach niepowodzeń położniczych w przeszłości. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, omów je z położnikiem przy okazji najbliższej wizyty.

A oto kilka pozycji, które mogą być stosowane w trakcie ciąży:

Pozycja odwrotna
Kobieta kładzie się na mężczyźnie w pozycji półleżącej, wspierając się na wyprostowanych ramionach - pozycja ta doskonale się sprawdza począwszy od 2 trymestru ciąży. W trzecim trymestrze można ją nieco zmodyfikować - kobiecie wygodniej wówczas podgiąć nieco kolana i przybrać ułożenie siedzące.

Pozycja boczna
Mężczyzna leży na boku, kobieta kładzie się na plecach i przerzuca nogi przez biodro partnera. Pozycja umożliwia kontakt twarzą w twarz, mężczyzna nie uciska brzucha ciężarnej ani jej piersi, co bywa ważne w ostatnim trymestrze ciąży.

Pozycja boczna odwrócona ( pozycja "łyżeczki" )
Wskazana i jedynie dopuszczalna w bardzo zaawansowanej ciąży. Kobieta leży na boku z lekko podkurczonymi nogami, mężczyzna również na boku , lekko przytrzymując ją za biodra.

Zmodyfikowana pozycja klasyczna
Kobieta leży na plecach, obejmując nogami partnera na wysokości jego bioder. Mężczyzna klęczy, podpierając się rękami, by nie opierać się na brzuchu kobiety. Pozycja nie sprawdza się w zaawansowanych stadiach ciąży, kiedy brzuch jest zbyt duży.

Pozycja siedząca
Kobieta siedzi na kolanach mężczyzny, zwrócona twarzą do niego. Jeśli jej brzuch nie jest zbyt wielki, pozycja może obojgu sprawiać przyjemność, ponieważ umożliwia głęboką penetrację. 
forum ciąża, forum dla rodziców, forum dziecko

Antykoncepcja
Chcę być w ciąży
Ciąża - Porady
Kalendarz ciąży - tydzień
Kalendarz ciąży - miesiąc
Kalendarz ciąży - trymestr
Odzież ciążowa
Zdrowie w ciąży
Uroda w ciąży
Wszystko o porodzie
Mój poród
Zdrowie dziecka
Wychowanie dziecka
Dziecko - Porady
Zakupy dla dzieci
Odzież dziecięca
Wózki dla dzieci
Foteliki dla dziecka
Zabawki
Pokój dziecięcy
Akcesoria dla mamy i dziecka
Wydarzenia dla Rodziców i Dzieci
Bajki i wierszyki dla dzieci
Kolorowanki
Gry i zabawy dla dzieci
Kuchnia dla dzieci - Przepisy
Mam dziecko - zdjęcia dzieci


 
Przeczytaj także
» Kalendarz ciąży - Tydzień 7
» Poranne mdłości - jak je pokonać
» Pasożyty w organizmie dziecka
» Kalendarz ciąży - Tydzień 8
» Moda dla dzieci Bonnie Baby ? najlepsze tkaniny dla niemowląt
» Jaki powinien być tata
» Gry i zabawy dla dzieci - 12 miesiąc
» Za mało żłobków
» Pierwsze mycie zębów
» Kalendarz ciąży - Tydzień 38
» Kalendarz ciąży - Tydzień 35
» Rodzinny wypad za miasto
» Wstyd nie zapytać ? Ciąża bez opryszczki
» Dieta dziecka: Witaminy, minerały i kwasy tłuszczowe
» Zdrowa dieta malucha
» Bóle stawów i dziecka
» Charakter dziecka
» Po co te skurcze...
» Plac zabaw na każdą pogodę
» Czy moje dziecko ma talent muzyczny ?

Tik-takowa sonda
Gdzie rodziłaś swoje dziecko?

W szpitalu
W klinice
W domu

  + wyniki

 
Wyprawka dla dziecka  Rodzice  Strach przed porodem  Zabawki   Ciąża tydzień po tygodniu Jaka dieta w ciąży Moda ciążowa Rozstępy w ciąży  Przebieg porodu


P O L E C A M Y:

Moda, Uroda, Kosmetyki, Fryzury, Plotki:
Serwis dla kobiet NaObcasach.plWszelkie porady i artykuły z tematyki Ciąża, Poród, Dziecko zawarte w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym. Konsultuj się zawsze z lekarzem! Kopiowanie, powielanie, rozpowszechnianie treści i fotografii bez zgody redakcji zabronione.

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2006-2010 Kwiatkowski Media Networks / reklama / kontakt