Ciąża, Dziecko, Poród - Tik-tak.pl
Przed ciążą Ciąża Poród Dziecko Kolorowanki Gry Online Forum
Reklama w Tik-tak.pl
Plac zabaw na każdą pogodę
plac zabaw | małpi gaj | trampolina | basen z piłeczkami | tor przeszkód | cymbergaje | kinderplaneta | zabawa |

Propozycją na aktywne spędzenie czasu z maluchem może być plac zabaw typu indoor, nazywany też małpim gajem. Trampolina, basen z piłeczkami, tor przeszkód, cymbergaje i samochodziki - to tylko niektóre z atrakcji jakie czekają na dzieci. Sprawdź czy w Twoim mieście też jest Kinderplaneta.Zima wszystkim daje się we znaki, z utęsknieniem wyczekujemy więc ciepłych dni. Pobudki, gdy za oknem jest jeszcze ciemno, są tak samo wyczerpujące dla nas, jak i dla naszych dzieci. Dni są krótkie, a pogoda zniechęca do ruszania się z domu. Są jednak sposoby na ten nieprzyjazny czas - wystarczy przełamać codzienna rutynę i wprowadzić w życie nieco szaleństwa.

Małpi gaj na chłodne dni

Chyba każdy z nas, zna sytuację, w której dziecko koniecznie chce iść na plac zabaw, tylko na godzinkę, tylko na pół, chwilę się pohuśtać. Jesienno - zimowa aura nie zawsze sprzyja takim atrakcjom. Czy aby na pewno? W wielu miastach pojawiła się ciekawa alternatywa, są nią place zabaw typu indoor. Są one też zwane małpimi gajami, a to ze względu na gąszcz konstrukcji i fantazyjne zabawki, które tworzą klimat magicznej dżungli.
Każdy plac zabaw jest unikalny i stwarza nowe możliwości - mówi Grażyna Milewska z Kinderplanety. We Wrocławiu dzieci mogą skakać jak kangury na trampolinie lub wybrać się na polowanie i postrzelać do dzikich zwierząt z armatek pneumatycznych. W Poznaniu na 'dziobie' statku znajduje się basen z piłeczkami, do którego maluchy zjeżdżają po rurze strażackiej. Z kolei w Opolu na dzieci czeka tor przeszkód, cymbergaje i samochodziki - dodaje.

Ruch to zdrowie

Każda z atrakcji dopasowana jest do potrzeb dzieci, z myślą o ich prawidłowym rozwoju. Dla aktywnych maluchów świetnym spożytkowaniem energii może być skakanie na trampolinie i wspinaczka po gąszczu fantazyjnych konstrukcji. Samo przemieszczanie się po małpim gaju, przeciskanie przez tunele, podciąganie i zjeżdżanie jest nie lada wyzwaniem. Tego typu zabawy są nie tylko przyjemne ale też pożyteczne - kształtują koordynacje ruchową dziecka i budują sprawność fizyczną. Warto pamiętać, że maluchy potrzebują aktywności do prawidłowego rozwoju psycho - motorycznego, dlatego zabawy w ruchu są jak najbardziej wskazane.

Dla pełnych energii, czasem nadpobudliwych maluchów jest to również sposób na rozładowanie napięcia. Dzieci mogą się wyszumieć, a przez to pozbyć negatywnych emocji. Intensywne harce można zakończyć spokojniejszą zabawą, np. w kąciku artystycznym bądź przy grze edukacyjnej. Pozwoli to dziecku ochłonąć po zabawie i nieco się wyciszyć.
Uczymy bawiąc

Dzieci o spokojniejszym temperamencie również znajdą w małpim gaju wiele atrakcji. Dużą popularnością cieszą się baseny z kulkami. Gra tu nie tylko magia kolorów, ale także haptyka. Doznania z dryfowania wśród całej masy kuleczek są dla maluchów wręcz hipnotyzujące. Dostarczając tak różnorodnych przeżyć dziecku, przyczyniamy się do rozwoju jego zmysłów i stymulujemy procesy orientacyjno - poznawcze. Zabawę w basenie, możemy połączyć także z nauką kolorów, czy nawet liczenia.

W małpim gaju dzieci mogą nie tylko bawić się i skakać, ale także nauczyć się czegoś nowego. Dla małych artystów przeznaczone są np. kąciki plastyczne, które pozwalają odkrywać i rozwijać talenty. Atrakcyjnie przygotowane stanowiska przy komputerach zachęcają maluchy do skorzystania z gier edukacyjnych. Natomiast mega klocki przyciągają młodych konstruktorów i wizjonerów.

Przyjaciele z placu zabaw

Wyprawa do małpiego gaju to również okazja do zabawy z innymi dziećmi. Kontakt z rówieśnikami jest bardzo istotny - nasze pociechy uczą się zachowania w grupie, budowania relacji i dzielenia się zabawkami. Wspólna zabawa na placu zabaw jest szczególnie ważna dla dzieci, które nie chodzą do przedszkola. Przyzwyczajenie maluchów do spotkań z innymi, zaprocentuje w momencie, kiedy wyślemy je do szkoły. Łatwiej będzie im się odnaleźć w nowej sytuacji i nawiązywać przyjaźnie. Kontakt z rówieśnikami, w tak niezobowiązującej sytuacji, jaką jest spotkanie na placu zabaw pomaga również w przełamywaniu nieśmiałości. Dzieci jeśli chcą mogą się bawić same, ale widzą też możliwość interakcji z innymi, która może czynić zabawę jeszcze atrakcyjniejszą.

Coś dla dużych, coś dla małych

Plusów z zabawy w małpim gaju jest co nie miara, nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców. Jeśli nasze pociechy są już w miarę samodzielne, możemy zostawić je pod profesjonalna opieką, którą zapewnia obsługa placu i mieć chwilę dla siebie. Możemy to również potraktować jako mały trening samodzielności. Krótka rozłąka nie powinna być dla dziecka problemem, a z kolei nauczy je, że bez rodziców też można się dobrze bawić.

Do zabawy - gotowi - start!

Wyprawa do małpiego gaju to świetny pomysł na oderwanie się od codziennej rutyny - zwłaszcza w chłodne dni, które nie zawsze sprzyjają zabawom poza domem. Dzieci z przyjemnością dadzą się ponieść wyobraźni, otoczone kolorowymi zabawkami, bajkowymi stworzeniami i konstrukcjami przywodzącymi na myśl magiczną dżunglę. W wesołej atmosferze będą mogły się bawić i nawiązywać nowe przyjaźnie. W tym czasie my, rodzice, będziemy mogli załatwić swoje sprawy lub po prostu obserwować radosne poczynania maluchów.

forum ciąża, forum dla rodziców, forum dziecko

Antykoncepcja
Chcę być w ciąży
Ciąża - Porady
Kalendarz ciąży - tydzień
Kalendarz ciąży - miesiąc
Kalendarz ciąży - trymestr
Odzież ciążowa
Zdrowie w ciąży
Uroda w ciąży
Wszystko o porodzie
Mój poród
Zdrowie dziecka
Wychowanie dziecka
Dziecko - Porady
Zakupy dla dzieci
Odzież dziecięca
Wózki dla dzieci
Foteliki dla dziecka
Zabawki
Pokój dziecięcy
Akcesoria dla mamy i dziecka
Wydarzenia dla Rodziców i Dzieci
Bajki i wierszyki dla dzieci
Kolorowanki
Gry i zabawy dla dzieci
Kuchnia dla dzieci - Przepisy
Mam dziecko - zdjęcia dzieci


 
Przeczytaj także
» Okrągłe kółeczko
» Aktywne dziewięć miesięcy
» Gry i zabawy dla dzieci - 2 miesiąc
» Kalendarz ciąży - Tydzień 20
» Karmienie piersią - najczęstsze problemy
» Gdy dziecko jest agresywne wobec zabawek
» Kalendarz ciąży - Miesiąc 5
» Kalendarz ciąży - Tydzień 1
» Biorąc rzecz na chłodno...
» Ciemiączko - nie ma powodu do niepokoju
» Odkryj na nowo zapomniane gry i zabawy!
» Pielęgnacja małego dziecka
» Masaż niemowlęcia
» Kalendarz ciąży - Trymestr 3
» Upominek dla babci lub dziadka.
» Gry i zabawy dla dzieci - 4 miesiąc
» Coccodrillo otwiera kolejny sklep w Olsztynie
» Groźne ukąszenia i użądlenia
» Wielkanocne prasowanie
» Naczyniaki u dziecka

Tik-takowa sonda
Gdzie rodziłaś swoje dziecko?

W szpitalu
W klinice
W domu

  + wyniki

 
Wyprawka dla dziecka  Rodzice  Strach przed porodem  Zabawki   Ciąża tydzień po tygodniu Jaka dieta w ciąży Moda ciążowa Rozstępy w ciąży  Przebieg porodu


P O L E C A M Y:

Moda, Uroda, Kosmetyki, Fryzury, Plotki:
Serwis dla kobiet NaObcasach.plWszelkie porady i artykuły z tematyki Ciąża, Poród, Dziecko zawarte w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym. Konsultuj się zawsze z lekarzem! Kopiowanie, powielanie, rozpowszechnianie treści i fotografii bez zgody redakcji zabronione.

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2006-2010 Kwiatkowski Media Networks / reklama / kontakt