Ciąża, Dziecko, Poród - Tik-tak.pl
Przed ciążą Ciąża Poród Dziecko Kolorowanki Gry Online Forum
Reklama w Tik-tak.pl
Rodzinny wypad za miasto
przekąski | crispy natural | suszone warzywa | suszone owoce | plasterki buraka | plasterki pomidora | suszona | jabłka z dodatkiem puree z banana | suszone truskawki | chrupsy |

Coraz więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Podczas rodzinnych wypadów za miasto należy pamiętać o bezpieczeństwie i zabraniu prowiantu. Podstawą w upalne dni jest woda mineralna lub inne napoje gaszące pragnienie. Należy również pamiętać o zabraniu drobnych przekąsek, takich jak m.in.: kanapki, paluszki lub Crispy Natural.Okres wiosenno - letni obfituje w częste wypady za miasto, wspólne wycieczki rowerowe, a dłuższy dzień zachęca do spędzania wolnych chwil na świeżym powietrzu. Wybierając się na taki wyjazd w gronie rodzinnym nie możemy zapomnieć o kilku zasadach, dzięki którym wyprawa dostarczy nam wielu radości i niezapomnianych wrażeń.

Podstawową zasadą jest bezpieczeństwo. Jeśli zdecydujemy się na wycieczkę rowerową, koniecznie zadbajmy o zabranie kasków i ochraniaczy dla całej rodziny, a także starajmy się podróżować ścieżkami rowerowymi. Wybierając dojazd samochodem, również nie możemy zapomnieć o fotelikach dla najmłodszych i zapięciu pasów - pamiętajmy o tym, że dzieci uczą się poprzez obserwację najbliższych, a pokazanie im dobrego przykładu pozwoli na uniknięcie późniejszych nieszczęśliwych wypadków. Decydując się na postój, również nie możemy zapomnieć o kilku ważnych zasadach - będąc w lesie, na łące, czy w górach weźmy ze sobą apteczkę pierwszej pomocy, w której powinny znaleźć się plastry, środki odkażające i znieczulające oraz żele odstraszające komary i kleszcze. Zawsze powinniśmy mieć ze sobą telefon komórkowy, aby wezwać pomoc w razie potrzeby oraz mapę lub urządzenie GPS. Nie powinniśmy też zbaczać z głównej trasy i zbytnio oddalać się od ludzi.

Planując dłuższą wyprawę na łono natury nie możemy zapomnieć o zabraniu prowiantu. Podstawę powinna stanowić woda mineralna, lub inne napoje orzeźwiające i gaszące pragnienie w upalne dni. Nie powinny one jednak zawierać nadmiernej ilości cukru, który dostarcza organizmowi zbędnych kalorii i często wzmaga pragnienie. Nawet, gdy mamy w planach przerwę na obiad w restauracji, weźmy ze sobą drobne przekąski, które uratują nas przed głodem. Mogą to być misternie przygotowane kanapki; pamiętajmy jednak o tym, żeby relaks na świeżym powietrzu połączyć z dostarczeniem organizmowi dodatkowych witamin w postaci owoców i warzyw. Należy jednak uważać na sałatki - zwłaszcza te z dodatkiem majonezu, czy dressingu, które w wysokiej temperaturze mogą się szybko zepsuć, zostawiając po naszej wyprawie w plener niemiłe wspomnienia. Alternatywą dla surowych warzyw i owoców mogą być ich suszone odpowiedniki - idealne na taka wyprawę lub piknik. Pamiętajmy jednak, aby wybierać takie przekąski z suszonych owoców i warzyw, których proces produkcji nie pozbawił cennych wartości odżywczych i walorów smakowych. Polecamy np. Crispy Natural w formie chrupiących plasterków buraka, pomidora lub marchwi czy też, stworzone z myślą o najmłodszych - jabłka z dodatkiem puree z banana lub suszonej truskawki znane jako Chrupsy.

Wspólnie spędzane chwile z dala od dużych aglomeracji i zatłoczonych ulic są idealnym sposobem na integrację rodziną i odpoczynek. Zabawy na świeżym powietrzu, zwiedzanie pobliskich terenów, wędrówki po lesie czy górach pozwalają na rozbudzanie u najmłodszych domowników różnych pasji oraz zaznajamianie z otaczająca nas przyrodą i dziedzictwem lokalnym. Jeśli będziemy pamiętać o kilku wspomnianych zasadach, wypady te będą zawsze stanowiły świetną zabawę zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Więcej na: www.crispynatural.pl
forum ciąża, forum dla rodziców, forum dziecko

Antykoncepcja
Chcę być w ciąży
Ciąża - Porady
Kalendarz ciąży - tydzień
Kalendarz ciąży - miesiąc
Kalendarz ciąży - trymestr
Odzież ciążowa
Zdrowie w ciąży
Uroda w ciąży
Wszystko o porodzie
Mój poród
Zdrowie dziecka
Wychowanie dziecka
Dziecko - Porady
Zakupy dla dzieci
Odzież dziecięca
Wózki dla dzieci
Foteliki dla dziecka
Zabawki
Pokój dziecięcy
Akcesoria dla mamy i dziecka
Wydarzenia dla Rodziców i Dzieci
Bajki i wierszyki dla dzieci
Kolorowanki
Gry i zabawy dla dzieci
Kuchnia dla dzieci - Przepisy
Mam dziecko - zdjęcia dzieci


 
Przeczytaj także
» Chcę być mamą
» Wielkanocne prasowanie
» Popularne wózki dla dzieci - Raport Skąpiec.pl dla Tik-tak.pl
» Pasożyty w organizmie dziecka
» Kalendarz ciąży - Tydzień 24
» Będę miała dziecko ?
» Pierwsza ocena dziecka - Skala Apgar
» Na urlopie: pamiętaj o foteliku dla dziecka!
» Podróże w ciąży
» Okrągłe kółeczko
» Jak uniknąć chemii w czasie ciąży
» Co się zmieni w związku po porodzie
» Zabawa dla maluszka
» Szczęśliwe mamy w Porcie Łódź
» Mustela 9 Miesięcy - przełom w zapobieganiu i korygowaniu rozstępów.
» Ciąża podwyższonego ryzyka
» Wstydliwy sekret dziecka
» Jak przygotować się na przyjście dziecka
» Tajniki skutecznej depilacji
» Kalendarz ciąży - Tydzień 31

Tik-takowa sonda
Gdzie rodziłaś swoje dziecko?

W szpitalu
W klinice
W domu

  + wyniki

 
Wyprawka dla dziecka  Rodzice  Strach przed porodem  Zabawki   Ciąża tydzień po tygodniu Jaka dieta w ciąży Moda ciążowa Rozstępy w ciąży  Przebieg porodu


P O L E C A M Y:

Moda, Uroda, Kosmetyki, Fryzury, Plotki:
Serwis dla kobiet NaObcasach.plWszelkie porady i artykuły z tematyki Ciąża, Poród, Dziecko zawarte w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym. Konsultuj się zawsze z lekarzem! Kopiowanie, powielanie, rozpowszechnianie treści i fotografii bez zgody redakcji zabronione.

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2006-2010 Kwiatkowski Media Networks / reklama / kontakt