Ciąża, Dziecko, Poród - Tik-tak.pl
Przed ciążą Ciąża Poród Dziecko Kolorowanki Gry Online Forum
Reklama w Tik-tak.pl
Zakręcony piknik już za nami!
zakręcony piknik rodzinny | wrocław | nakrętka | na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową | klinika onkologii dziecięcej | klinika hematologii dziecięcej | nowotwory u dzieci |

27 maja na stadionie przy ul. Lotniczej we Wrocławiu odbył się Zakręcony Piknik Rodzinny. Był on zorganizowany w związku z podsumowaniem akcji „Nakrętka”, prowadzonej przez fundację „Na Ratunek Dzieciom z chorobą nowotworową”. Okazało się, że zebrano ponad 60 ton nakrętek o wartości przekraczającej 50 000 zł. Pieniądze z akcji zostaną przekazane na budowę nowej kliniki onkologicznej dla dzieci.W piątek, 27.05. odbyła się jedyna w swoim rodzaju impreza - Zakręcony Piknik Rodzinny. Zorganizowali ją wolontariusze, chcąc w ten sposób podsumować dotychczasową akcję ,,Nakrętka', prowadzoną od ponad półtora roku przez fundację ,,Na Ratunek Dzieciom z chorobą nowotworową'.

Pomimo deszczu, na stadionie przy ul. Lotniczej zebrała się pokaźna liczba młodszych i starszych przyjaciół fundacji, którzy od kilkunastu miesięcy z godnym podziwu uporem zbierali plastikowe nakrętki. Dzięki ich wytrwałości do przetworzenia dostarczono ponad 60 ton nakrętek o wartości przekraczającej 50 000 zł. Pieniądze trafiły na fundusz budowy nowej kliniki onkologicznej dla dzieci.

Nie byłoby tego sukcesu gdyby nie ludzie dobrej woli, którzy zupełnie bezinteresownie wspierali naszą inicjatywę. - przyznaje pani Agnieszka Aleksandrowicz, prezes fundacji ,,Na Ratunek Dzieciom z chorobą nowotworową'. Byli to przede wszystkim ci wszyscy, którzy zamiast wyrzucać plastikowe drobiazgi, zbierali je i zarażali tym pomysłem innych. Nie można nie wspomnieć też o panu Henryku Dunaju, który udostępnił na targowisku miejsce dla składowania nakrętek, panu Tomaszowi Podlodowskiemu z firmy Ekopoldex, który te nakrętki przetwarzał no i oczywiście pani Jadzi Fidorskiej, która jest pomysłodawcą całego wydarzenia.

Prowadzącym piknik był legendarny wrocławski wodzirej, pan Wojciech Mach, który wciągnął w wir zabawy zarówno młodszych, jak i starszych przyjaciół fundacji. Po serdecznych podziękowaniach wszystkim zasłużonym dla akcji, rozdaniu okolicznościowych dyplomów oraz upominków, przyszedł czas na losowanie nagród. Główną z nich był laptop, ufundowany przez pana Podlodowskiego. Pozostałe to wycieczka do Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawczej w Myśliborzu ufundowana przez Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych oraz liczne pomoce dydaktyczne i naukowe oraz albumy.

Po nagrodzeniu laureatów, rozpoczęły się występy aktorskie, taneczne i wokalne, które umiliły zebranym kolejne godziny pikniku
Jednak akcja 'NAKRĘTKA' to nie ostatnie słowo fundacji. Już niedługo, bo 4 czerwca, zorganizowane zostaną kolejne ,,Onkoigrzyska Dzieci Młodzieży', które już od czterech lat dają możliwość sprawdzenia się młodych sportowców, także tych obciążonych chorobami nowotworowymi, w licznych konkurencjach sportowych. Na 19.06. natomiast szykowana jest wielka impreza pt. ,,Wrocław śpiewa dzieciom', która odbędzie się w ramach obchodów Dni Wrocławia.
Wszystko po to, aby mali podopieczni Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej AM mogły liczyć na godne warunki leczenia w nowej klinice, która ma stanąć na terenie Parku Medycznego.

Więcej na: www.naratunek.org
forum ciąża, forum dla rodziców, forum dziecko

Antykoncepcja
Chcę być w ciąży
Ciąża - Porady
Kalendarz ciąży - tydzień
Kalendarz ciąży - miesiąc
Kalendarz ciąży - trymestr
Odzież ciążowa
Zdrowie w ciąży
Uroda w ciąży
Wszystko o porodzie
Mój poród
Zdrowie dziecka
Wychowanie dziecka
Dziecko - Porady
Zakupy dla dzieci
Odzież dziecięca
Wózki dla dzieci
Foteliki dla dziecka
Zabawki
Pokój dziecięcy
Akcesoria dla mamy i dziecka
Wydarzenia dla Rodziców i Dzieci
Bajki i wierszyki dla dzieci
Kolorowanki
Gry i zabawy dla dzieci
Kuchnia dla dzieci - Przepisy
Mam dziecko - zdjęcia dzieci


 
Przeczytaj także
» Plantex Duo - nowy preparat na kolki i wzdęcia niemowlęce
» Kalendarz ciąży - Tydzień 13
» Nosidełko
» Wózki w kolorach wiosny
» Gry i zabawy dla dzieci - 11 miesiąc
» Jak być dobrym rodzicem ?
» Kalendarz ciąży - Miesiąc 7
» Design dla dzieci od Chicco
» Leczenie zębów w ciąży
» Jak uodpornić malucha ?
» A co to ?
» Baby One - wszystko dla dziecka
» Kalendarz ciąży - Tydzień 32
» Rusza akcja Pampers-UNICEF '1 paczka = 1 ratująca życie szczepionka'
» Czy dziecko powinno widzieć, że płaczę ?
» Trimax Chill fotelik samochodowy 9-36 kg z kolekcji Concord 2009
» Chcę być mamą
» Tylko dla rodziców
» Higiena dziecka - czyszczenie uszu
» Propozycja dla najmłodszych - Strażak Sam i Świnka Chudzinka w marcu na kanale JimJam

Tik-takowa sonda
Gdzie rodziłaś swoje dziecko?

W szpitalu
W klinice
W domu

  + wyniki

 
Wyprawka dla dziecka  Rodzice  Strach przed porodem  Zabawki   Ciąża tydzień po tygodniu Jaka dieta w ciąży Moda ciążowa Rozstępy w ciąży  Przebieg porodu


P O L E C A M Y:

Moda, Uroda, Kosmetyki, Fryzury, Plotki:
Serwis dla kobiet NaObcasach.plWszelkie porady i artykuły z tematyki Ciąża, Poród, Dziecko zawarte w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym. Konsultuj się zawsze z lekarzem! Kopiowanie, powielanie, rozpowszechnianie treści i fotografii bez zgody redakcji zabronione.

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2006-2010 Kwiatkowski Media Networks / reklama / kontakt